3
0
0

Powrót z dalekiej podróży. BVB gra dalej w LE

Atalanta zremisowała z Borussią Dortmund 1:1 (1:0) w meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europejskiej. Zespół Łukasza Piszczka wygrał w pierwszym spotkaniu 3:2 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Polak spędził na boisku 90 minut.
(fot. Getty Images)

Tak relacjonowaliśmy mecz Atalanta – BVB

BOHATER – MARCEL SCHMELZER
Wszedł po przerwie, żeby lepiej zabezpieczyć defensywę i częściej stwarzać zagrożenie na skrzydle. Ostatni mecz rozegrał w grudniu, ale na boisku nie było tego widać. Dobrze odnalazł się pod bramką Atalanty w kluczowej sytuacji. Strzelił gola i to dzięki niemu Borussia gra dalej.

JAK PADŁY BRAMKI?
11' (1:0). W zamieszaniu podbramkowym walkę w powietrzu z Romanem Buerkim wygrał Mattia Caldara, do piłki dopadł Rafael Toloi i dał prowadzenie Atalancie.
83' (1:1). Błąd Etrita Berishy wykorzystał Marcel Schmelzer. Na śliskiej murawie bramkarz odbił piłkę kolanem, ta trafiła pod nogi obrońcy, który skierował piłkę do pustej bramki.

Radość Schmelzera (fot. Getty)

NAJCIEKAWSZE AKCJE
27' – Było blisko drugiej bramki dla gospodarzy. Idealne podanie otrzymał Bryan Cristante, ale chybił z czterech metrów.
33' – Mario Goetze wyrównał na 1:1, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną.
34' – Znów blisko Borussia. Tym razem Berishę mógł zaskoczyć niefortunnie interweniujący obrońca, który wybił piłkę spod nóg Mischy'ego Batshuayia.
47' – Zabrakło centymetrów Alejandro Gomezowi, który minął się z piłką. Gdyby miał 10-15 cm więcej, byłoby 2:0.
70' – Josip Ilicić pomylił się w bardzo dogodnej sytuacji. Kopnął obok słupka z dziesięciu metrów.
79' – Rewelacyjna obrona Buerkiego, którego musiał pokonać Gomez. Napastnik chciał jednak umieścić piłkę między nogami bramkarza, a ten idealnie to przewidział.
81' – Niesamowita interwencja Berishy po strzale Andre Schuerrle. Było blisko wyrównania...

JAK GRAŁ PISZCZEK?
Cały blok obronny BVB nie prezentował się najlepiej w pierwszej połowie. Piszczek ustrzegł się jednak indywidualnych błędów. Aktywny w ofensywie. Miał nawet szansę, żeby zdobyć bramkę. W ostatniej chwili zareagował obrońca, który wybił piłkę poza linię końcową.