tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Do… czterech razy sztuka? Pechowiec wraca do skoków

Kenneth Gangnes w listopadzie ubiegłego roku po raz czwarty w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Przez uraz stracił szansę wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Norweg nie zamierza się jednak poddawać i już latem planuje wrócić do skakania…
Kenneth Gangnes (fot. Getty Images)

Końcówka sezonu skoków pod znakiem Raw Air. Transmisje w TVP1

Znów spróbuję skakania. Nie potrafię oglądać zawodów w telewizji – przyznał 28-latek w rozmowie z serwisem ao.no.

W sezonie 2015/16 Gangnes spisywał się świetnie. Zakończył sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na mistrzostwach świata w lotach w Tauplitz zdobył srebro w konkursie indywidualnym i złoto w rywalizacji drużynowej. Kolejne dwa sezony popsuły mu kontuzje kolana…

Norweg nie zamierza jednak zniechęcić się z powodu tych problemów. – Największą motywacją jest powrót i zdobycie nowych szczytów z drużyną. Chodzi o to, by znów cieszyć się ze zwycięstwa. To będzie ukoronowanie mojego powrotu – przekonywał Gangnes.

Reprezentanci Norwegii ze złotymi medalami za zwycięstwo na igrzyskach w Pjongczangu (fot. Getty Images) Ostatnia kontuzja sprawiła, że musiał spisać na straty sezon olimpijski. Norwegowie poradzili sobie również bez niego – wygrali złoty medal w rywalizacji drużynowej.

Chciałem znaleźć się w składzie na „drużynówkę”. Mimo że to się nie udało, cały czas obserwowałem zespół. Teraz nie myślę o kolejnych igrzyskach, ale nie ukrywam, że chciałbym na nich wystartować – dodał.

Od kontuzji minęły trzy miesiące, a Gangnes powoli przygotowuje się do powrotu na skocznię. – Ból dawno minął. Teraz odbudowuję masę mięśniową i odzyskuję siłę w kolanie. Pracuję na siłowni i w salach treningowych. Myślę, że zacznę skakać w sierpniu – spuentował Gangnes.

Bohaterowie już w domu. "Polska jest z was dumna!"

podobne informacje

Skoki narciarskie. Problemy gwiazd. Kontuzje, choroby, sława...

"To byłby bardzo smutny film". Gangnes już nie poleci

Mistrz świata kończy karierę. "Wiele nieprzespanych nocy"

Puchar Świata: wielkie skakanie w Wiśle. Zabraknie kilku gwiazd