tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kosztowny hit. Bilety po 17 tysięcy złotych

Za tym rewanżem stoją potężne pieniądze. 5 maja w Las Vegas drugi rozdział wojny o cztery pasy mistrza świata w wadze średniej. Organizatorzy już mogą liczyć potencjalne zyski w milionach dolarów. Najdroższe bilety na starcie Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem kosztują prawie 17 tysięcy złotych.
fot. Getty Images

Wielka walka Macieja Sulęckiego. O sławę i spełnienie marzeń

W hali T-Mobile Arena w Las Vegas drugi raz rękawice skrzyżuje Kazach Gołowkin z Meksykaninem Alvarezem. Do pierwszego starcia doszło 16 września ubiegłego roku i konfrontacja pięściarskich znakomitości dostarczyła wrażeń. Po dwunastu rundach sędziowie ostatecznie wypunktowali remis. Zabrakło rozstrzygnięcia, za to nie zabrakło kontrowersji. Wtedy stało się jasne, że drugi rozdział jest nieunikniony.

Gołowkin [L] i Alvarez [P] w trakcie pierwszej walki (fot. Getty Images) Za pierwszą walką stały wielkie pieniądze. Na żywo w tej samej hali spektakl obserwowało ponad 17 tysięcy widzów, którzy za wejściówki zapłacili łącznie 27 milionów dolarów. I rekord zostanie pobity. Najtańsze bilety na rewanż kosztują 300 dolarów, a za ekskluzywne miejsca przy ringu trzeba zapłacić bagatela 5 tysięcy dolarów, czyli blisko 17 tysięcy złotych.

Główni bohaterowie mieli zarobić za pierwsze spotkanie co najmniej po 15 milionów dolarów. Potyczka była transmitowana w płatnym systemie Pay-Per-View. W maju gaże jeszcze wzrosną.

– To będzie złota noc dla boksu. Wygrałem pierwszą walkę i zrobię to po raz drugi. Tym razem nie będzie już dramatu związanego z werdyktem sędziowskim – komentował bombardier z Karagandy, który nie mógł pogodzić się z optyką sędziów.

– Najlepsi pięściarze świata rywalizują w Las Vegas, tak będzie i tym razem. Ten obiekt jest niesamowity, obaj zgromadzimy swoich wiernych fanów – odpowiedział rudowłosy "Canelo".

Boks, Megafights: najciekawsze walki dekady (odc. 1)

podobne informacje

Andrzej Fonfara zakończył karierę. "Spełniony sportowiec i człowiek"

Nie żyje legenda boksu. Zmarł Lucjan Trela

Artur Szpilka: "Diablo"? Złej krwi byłoby aż nadto

KnockOut Boxing Night #6: Fiodor Czerkaszyn poznał rywala