0
0
0

Hull łapie oddech. Niezłe pół godziny Grosickiego

Ważna wygrana Hull City. Zespół Kamila Grosickiego pokonał w piątek Sheffield United 1:0 (0:0) i odskoczył od strefy spadkowej The Championship na dystans trzech punktów. Polak zaczął mecz na ławce. Na boisku pojawił się w 64. minucie.
Kamil Grosicki (fot. Getty)

Angielska federacja wszczęła postępowanie przeciw Guardioli

Zwycięstwo Trygrysom zapewniła bramka malijskiego napastnika Nouhy Dicko, który w 55. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Sheffield i silnym strzałem z ośmiu metrów pokonał Jamala Blackmana.

Nouha Dicko (fot. Getty) Do tego momentu obie drużyny prowadziły dość wyrównaną walkę, w której jednak więcej było niskich lotów kopaniny, niż składnych akcji. To też dlatego wydarzeniem pierwszej połowy była... akcja kibiców Hull, którzy w ramach protestu wobec działań szefostwa klubu, w 20. minucie wrzucili w pole bramkowe Sheffield kilkadziesiąt piłeczek tenisowych, przerywając spotkanie na niecałe dwie minuty.

Grosicki, który w grudniu stracił miejsce w pierwszym składzie Tygrysów, w końcówce był wyróżniającą postacią zespołu. W 88. minucie miał nawet dogodną sytuację do przypieczętowania wygranej, ale jego strzał z jedenastu metrów przeleciał obok bramki Sheffield.

Po piątkowym zwycięstwie Hull awansowało z 21. na 20. pozycję w tabeli i nad strefą spadkową ma obecnie trzy punkty przewagi. Kolejne spotkanie rozegra we wtorek – na własnym boisku zmierzy się z przedostatnim w tabeli Barnsley.