tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Człowiek od zadań specjalnych. Lewandowski w dobrych rękach

Falę dyskusji wśród kibiców wywołała decyzja Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich dniach zmienił agenta. Polak będzie teraz współpracował z Pinim Zahavim, który ma w dorobku między innymi przeniesienie Neymara z Barcelony do PSG.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Media: Real może powalczyć o "Lewego" z PSG

Letni transfer Neymara na Parc des Princes to największa transakcja w historii futbolu. Stał za nią właśnie Zahavi, który w przeszłości współpracował z równie utalentowanymi zawodnikami.

Ronaldinho i Zlatan Ibrahimović podpisujący umowę z Barceloną, Xavi opuszczający Camp Nou na rzecz gry w Katarze, czy współpraca z Romanem Abramowiczem – to wszystko sprawia, że Zahavi ma w piłkarskim światku znakomitą renomę i przez lata działań wypracował znakomite relacje z największymi klubami Europy.

Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski (fot. Getty Images) Nic więc dziwnego, że informacje z ostatnich dni pozwalają kibicom wierzyć w wielki transfer z udziałem Lewandowskiego. Izraelczyk pokazywał już niejednokrotnie, że nie zawsze stosuje "czyste" metody. Wiele mówiło się choćby o przenosinach Ashleya Cole'a, który swego czasu zamienił Arsenal na Chelsea. Zahavi tamten transfer "dopiął" jednak już wcześniej i potajemnie porozumiał się z The Blues.

74-latek nie stroni też od angażowania w transakcje obcych podmiotów, jak przy transferze Gonzalo Higuaina z Argentyny do Realu Madryt. To także Izraelczyk pozwolił Carlosowi Tevezowi otrzymać kontrakt życia i podpisać umowę w Chinach.

W najbliższych tygodniach z pewnością będzie gorąco wokół Lewandowskiego. Za kilka miesięcy napastnik będzie miał już 30 lat i to dla niego ostatnia szansa, by trafić do wymarzonego Realu Madryt. A Zahavi już nie raz udowadniał, że tak wielkie transakcje potrafi pomyślnie przeprowadzić do szczęśliwego finału.

Robert Lewandowski – król Monachium

podobne informacje

Echa inauguracji. Bayern wygrał, piłkarze narzekają

Lewandowski, Raul, Pirlo… Gwiazdy, które nic nie kosztowały

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"