tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar EHF: Azoty – Chambery w TVP3, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

Piłkarze ręczni Azotów Puławy w trzecim meczu fazy grupowej w grupie D Pucharu EHF podejmować będą w sobotę Lublinie francuski Chambery Savoie Mont Blanc Handball, który jako teoretycznie najsilniejszy losowany był z pierwszego koszyka.
WOJCIECH GUMIŃSKI (FOT. PAP)

Dujszebajew przed LM: zagramy w świątyni handballu

Francuska drużyna osiemnasty sezon gra w europejskich pucharach, pięciokrotnie występując w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zaś w edycji 2015/16 doszła do finałowej czwórki w Pucharze EHF. Natomiast dla Azotów, po raz ósmy uczestniczących w kontynentalnych rozgrywkach, dotarcie do fazy grupowej Pucharu EHF jest największym dotychczas osiągnięciem. W dwóch pierwszych meczach grupowych zarówno Azoty jak i Chambery pokonały szwajcarski Wacker Thun (Azoty w Lublinie 31:29, Francuzi w Thun 29:25), natomiast z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers Francuzi u siebie zremisowali 30:30, a puławianie ulegli na wyjeździe 26:32.

Wiele na to wskazuje, że między tymi zespołami toczyć się będzie walka o miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału, do którego z każdej z czterech grup zakwalifikują się po dwie drużyny. W minioną środę obydwa zespoły musiały rozegrać spotkania w swoich ligach krajowych. Azoty, po wyrównanym, trudnym meczu pokonały Gwardię Opole 38:35 zachowując trzecie miejsce w tabeli. Chambery Savoie zremisowało wyjazdowe spotkanie z zajmującym dotąd ostatnie miejsce Trembay 31:31 i w tabeli plasuje się na dziewiątym miejscu (na 12 drużyn) z dorobkiem 12 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek).

(fot. PAP) Przez pięć poprzednich lat, przed przyjściem do Azotów w zespole z Chambery występował pochodzący z Chorwacji 26-letni rozgrywający Marko Panic, reprezentant Bośni i Hercegowiny. Przez ostanie sześć sezonów w klubach francuskich Alsace HB i USAM Nimes Gard grał też inny pozyskany przed tym sezonem rozgrywający, 31-letni Paweł Podsiadło, wychowanek Vive Kielce.

W Chambery grają bardzo dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy. Ich indywidualności oraz bardzo szybka gra, którą preferują, stanowią o głównej ich sile. Znakomita też jest obrona, skąd wyprowadzane są szybkie kontrataki przynoszące bramki. Słabsza pozycja w tym roku w tabeli wynika z tego, że oprócz mnie z Chambery przed tym sezonem odeszło też ośmiu innych zawodników, a to jest gra kolektywna i potrzeba czasu, żeby wszyscy dobrze się rozumieli na boisku. Ja moim kolegom z Azotów staram się przybliżyć sposób gry Francuzów, wiem mniej więcej, co który z nich potrafi i ta wiedza może się przydać. Oni natomiast znają mnie, ale nie bardzo wiedzą jak grają inni i to może być naszym atutem – powiedział Panic.

Piotr Masłowski po analizie pierwszego meczu Francuzów z Hiszpanami zwraca uwagę na nietypowy system w defensywie, jaki ich najbliżsi rywale zastosowali. – W meczu z Fraikin zaskoczyli wszystkich grając obroną 3-3 praktycznie na całym boisku. W pucharach jest zupełnie inne granie niż u nas w lidze, tutaj każdy błąd czy niewykorzystaną sytuację przeciwnik zamienia na bramkę – podkreślił rozgrywający Azotów.

Mecz 3. kolejki Pucharu EHF w grupie D Azoty Puławy - Chambery Savoie Mont Blanc Handball rozpocznie się w sobotę 24 lutego, o godz. 16 w hali Globus w Lublinie. Transmisja w TVP3, SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.

Kalisz stawia na piłkę ręczną. Powstanie specjalna klasa o tym profilu

podobne informacje

Holstebro – Azoty 32:29. Puławianie w fazie grupowej