PNC Arena
Pojemność: 19772
Widzów: 18180

Szóste z rzędu zwycięstwo Pingwinów

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. W piątek na wyjeździe pokonali Carolina Hurricanes 6:1. Dwie bramki zdobył Phil Kessel, brat mistrzyni igrzysk w Pjongczangu.
Phil Kessel (fot. Getty Images)

30-letni Kessel wpisał się na listę strzelców w 27. i 29. minucie; miał też asystę. Po jego trafieniach Pingwiny wygrywały już 4:1. W trzeciej tercji wynik ustalili Sidney Crosby i Jewgienij Małkin.

W ostatnich dniach głośno było o młodszej siostrze Phila, Amandzie Kessel, która z hokejową reprezentacją USA zdobyła złoty medal olimpijski w Pjongczangu. Zespół Penguins z dorobkiem 76 punktów jest liderem Metropolitan Division, a w tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje czwarte miejsce. Prowadzi Tampa Bay Lightning – 85 pkt.

Na Zachodzie na czele są zawodnicy Vegas Golden Knights – 86 pkt. W piątkowym spotkaniu u siebie zwyciężyli Vancouver Canucks 6:3. Po remisowej pierwszej tercji (2:2), w drugiej drużyna z Las Vegas uzyskała trzy gole i tym samym praktycznie rozstrzygnęła losy potyczki. Autorem dwóch trafień był William Karlsson. Trzy asysty zaliczył zaś Reilly Smith.

Hokej na lodzie, NHL: New York Rangers – Minnesota Wild (skrót)