tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kłopoty Guardioli z policją. W tle podejrzenia o przemyt

Pep Guardiola ostatniej podróży do Barcelony nie będzie miło wspominać. Trener Manchesteru City miał nieprzyjemną przygodę z hiszpańską policją, która podejrzewała go o... przemyt katalońskiego polityka Carlesa Puigdemonta.
Pep Guardiola (fot. Getty)

Hull łapie oddech. Niezłe pół godziny Grosickiego

Pep Guardiola i Carles Puigdemont (fot. Getty Images) Guardiola w zeszłym tygodniu podróżował do Barcelony prywatnym odrzutowcem. Tuż po wylądowaniu na lotnisku El Prat do samolotu weszli policjanci, którzy sądzili, że znajdą w nim Puigdemonta. Krótkie przeszukanie nie przyniosło efektów, a zaskoczeni pasażerowie nie otrzymali nawet słowa wyjaśnienia, co się dzieje.

Trener City jest gorącym orędownikiem niepodległości Katalonii. Wielokrotnie wspierał polityków, którzy dążyli do oderwania się od Hiszpanii, w tym premiera Puigdemonta, który doprowadził do referendum w sprawie niepodległości. Władze centralne w Madrycie uznały całą sytuację za nielegalną i wysłały za Puigdemontem list gończy, ale ten zdążył uciec do Belgii i oddał się w ręce tamtejszego wymiaru sprawiedliwości.