Finał
Centre Court
ZEA

Turniej WTA w Dubaju: gładka wygrana Switoliny

Ukrainka Jelina Switolina wygrała w finale tenisowego turnieju WTA rangi Premier w Dubaju (pula nagród 733 900 dolarów) z Rosjanką Darią Kasatkiną 6:4, 6:0. Mecz trwał niewiele ponad godzinę.
(fot. Getty Images)

Było to trzecie spotkanie obu zawodniczek i trzecie zwycięstwo Switolny.

Mecz był popisem Ukrainki, która w drugim secie nie dała rywalce ugrać nawet gema.

Tylko początek spotkania dawał nadzieję na wyrównany pojedynek. Kasatkina prowadziła 2:1, potem jednak zaczął się koncert Switoliny. W trzecim secie Ukrainka potzrebowała tylko 28 minut, by zmieść z kortu Rosjankę.

W drodze do finału Kasatkina, która w pierwszej rundzie pokonała Agnieszkę Radwańską 7:5, 6:4, wygrała z rozstawioną z "dwójką" Garbine Muguruzą 3:6, 7:6 (13-11), 6:1. W drugim secie Rosjanka obronił trzy piłki meczowe.

W drugim półfinale nie było już takich emocji. Switolina pokonała grającą z "szóstką" Angelique Kerber, Niemkę polskiego pochodzenia, 6:3, 6:3.