0
3
3

Yaya Sanogo katem Monaco. Słaby mecz Glika

AS Monaco prowadziło z Toulouse FC już 3:1 (1:1), ale po dwóch golach w ostatnim kwadransie wywiozło z Tuluzy tylko punkt. Zadowolony z siebie nie może być Kamil Glik, który mógł się lepiej zachować przy każdej z bramek dla gospodarzy.
Kamil Glik (fot. Getty)

Katem Glika i jego zespołu okazał się Yaya Sanogo, przez europejskich kibiców kojarzony jako "ten, któremu nie wyszło w Arsenalu". To on dał się sfaulować Glikowi w 78. minucie i wywalczył kontrowersyjny rzut karny, po którym Tuluza strzeliła gola na 2:3. I to on w 87. minucie dobrze przyjął piłkę po dośrodkowaniu, nie dał się upilnować Polakowi i po strzale z obrotu trafił na 3:3.

Ale zacznijmy od początku... Zaczęło się dobrze dla Monaco, bo w 8. minucie po podaniu od Keity Balde pod poprzeczkę trafił Rony Lopes. Szybko wyrównał Ibrahim Sangare, a szansa przed nim otworzyła się, gdy Glik nie przeciął podania ze skrzydła.

Dwie minuty po przerwie Lopes potwierdził dobrą formę i strzelił drugiego gola. Najładniejsza była jednak trzecia bramka dla gości – po efektownej, zespołowej akcji trafił Stevan Jovetić. Prowadzenie 3:1 okazało się jednak niewystarczające. Co było dalej, już dobrze wiemy...

Remis oznacza, że przed niedzielnym hitem PSG – Marsylia drużyna Leonardo Jardima rozdziela obu rywali. Lider z paryża ma nad nią 11 punktów przewagi, a OM – dwa punkty straty.