:
1
1:0
33'Kamil Drygas
69'Morten Duncan Rasmussen

Seria Wisły przerwana. Pogoń już poza strefą spadkową

Pogoń Szczecin pokonała 2:1 (1:0) Wisłę Płock w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Cenne trzy punkty gospodarzom zapewniły gole Kamila Drygasa i Mortena Rasmussena. Dla podopiecznych Jerzego Brzęczka to pierwsza porażka od listopada ubiegłego roku.
Adam Frączczak i Cezary Stefańczyk (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Pięćsetna bramka sezonu dała zwycięstwo Niecieczy

Szczecinianie, którzy w poprzedniej kolejce przegrali 0:2 z Lechem, od pierwszego gwizdka byli stroną aktywniejszą – dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali dużo podań, ale nie potrafili w poważny sposób zagrozić bramce Thomasa Dahne. Niemiecki golkiper po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentował w 20. minucie, kiedy to obronił uderzenie Ricardo Nunesa z rzutu wolnego. Jednak kilkanaście minut później musiał skapitulować.

Morten Rasmussen (P) i Igor Łasicki (fot. PAP/Marcin Bielecki) Z rzutu wolnego ponownie uderzał Nunes, ale trafił w mur. Dobijać próbował Jakub Piotrowski, ale zamiast strzału wyszło mu podanie do znajdującego się w polu karnym Drygasa. Pomocnik Pogoni mocnym kopnięciem po ziemi pokonał bramkarza Wisły.

Goście odpowiedzieli dopiero po przerwie. W 58. minucie Semir Stilić dośrodkowywał z rzutu rożnego, a najwyżej do piłki w polu karnym Pogonii wyskoczył Igior Łasicki. Obrońca Wisły uderzeniem głową doprowadził do remisu, a zarazem zdobył swoją drugą bramkę w sezonie.

Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy kilkanaście minut później lewą stroną przeprowadzili akcję, a celnym wślizgiem wykończył ją Morten Rasmussen. Chwilę później Duńczyk opuścił plac gry, ale to jego trafienie przesądziło o zwycięstwie Pogoni.

Szczecinianie dzięki wygranej opuścili ostatnie miejsce w tabeli – aktualnie są na 14. pozycji. Wisła Płock doznała pierwszej porażki od listopada, kiedy to przegrała 1:2 z Lechem Poznań.