19 Krzysztof Lijewski
44 Dean Bombac
45 Darko Dukic

LM: Kilonia zdobyta! Wielki mecz VIVE i Szmala

Znakomity występ PGE VIVE Kielce w 13. kolejce Ligi Mistrzów. Drużyna Tałanta Dujszebajewa wygrała w sobotę na wyjeździe z THW Kiel 30:29 (16:17) i jest coraz bliżej zakończenia grupowej rywalizacji na 4. miejscu. Bohaterem mistrzów Polski był Sławomir Szmal.
Sławomir Szmal (fot. Getty)

Puchar EHF: dwie twarze Azotów. Chambery wygrało w Lublinie

"Kasa" w końcówce spotkania zastopował THW, w tym czasie broniąc m.in. dwa rzuty karne. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało jednak, że 39-latek będzie kluczową postacią spotkania, bo po przeciętnych 25 minutach został zmieniony przez Filipa Ivicia. Między słupki wrócił na ostatni kwadrans i w kluczowych momentach ratował zespół.

Tałant Dujszebajew (fot. Getty) VIVE w drugiej połowie miało już nawet pięć bramek przewagi nad THW (24:19), ale tak jak i w kilku poprzednich meczach Ligi Mistrzów, pozwoliło rywalom wrócić do gry i doprowadzić do remisu 26:26. Wszystko miało rozstrzygnąć się więc w ostatnich minutach.

Losy meczu rozstrzygnął jednak Szmal. Jego interwencje pozwoliły kielczanom zbudować prowadzenie po raz kolejny, którego tym razem już nie roztrwonili. Bramki Mateusza Jachlewskiego i Michała Jureckiego ustaliły wynik meczu.

To dopiero trzecie zwycięstwo VIVE w 13 ostatnich wyjazdowych meczach Ligi Mistrzów, ale triumf w Kilonii może okazać się najcenniejszy spośród nich. Jeśli za tydzień mistrzowie Polski pokonają Mieszkow Brześć, a THW przegra w Paryżu, to VIVE zakończy rywalizację w grupie na czwartym miejscu. Piątej pozycji już na pewno nie straci.

Liczba dnia:
6 – od tylu meczów VIVE jest niepokonane w starciach z THW. Kielczanie wygrali w tym czasie pięć spotkań. Ostatniej porażki z Zebrami doznali w marcu 2011 roku.