tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Sześciu Narodów: Irlandia wciąż niepokonana

Irlandia pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w obecnej edycji Pucharu Sześciu Narodów. W sobotnim meczu trzeciej kolejki rugbiści z Zielonej Wyspy wygrali w Dublinie z Walią 37:27 i z 14 punktami prowadzą w tabeli. Druga Anglia ma o pięć mniej.
(fot. Getty)

Urubko sam zaatakuje szczyt? "Zniknął po śniadaniu"

Zwycięstwo w sobotę nie przyszło Irlandczykom łatwo. W pewnym momencie pierwszej połowy przegrywali z Walijczykami ośmioma punktami. W końcu jednak gospodarze pozbierali się.

Musieliśmy się napocić, żeby to przetrwać. To był naprawdę trudny mecz – przyznał reprezentant gospodarzy Chris Farrell.

(fot. Getty) Pierwszą porażkę poniosła za to Anglia, która uległa na wyjeździe Szkocji 13:25. W piątek Francja wygrała w Marsylii z zamykającymi tabelę Włochami 34:17.

Puchar Sześciu Narodów to jedna z najstarszych imprez sportowych. Turniej rozegrano po raz pierwszy w 1882 roku z udziałem Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Od 1910 roku zawody określano mianem Pucharu Pięciu Narodów, gdy do stawki dołączyła Francja. Włochy zaproszono 18 lat temu i od tego czasu obowiązuje obecna nazwa.

Wyniki meczów 3. kolejki:

Francja – Włochy 34:17
Irlandia – Walia 37:27
Szkocja – Anglia 25:13

podobne informacje

Rugby Europe Trophy: Polacy optymistyczni przed meczem z Holandią

Grand Prix Series w rugby: Polska ostatnia w Łodzi

Nowe Arki w Gdyni. Kolejne kluby przyjmują nazwę

MEJ w rugby: Polacy rozgromili Ukrainę