5'Luis Suarez
30'Lionel Messi
36'Lionel Messi
44'Luis Suarez
66'Philippe Coutinho
76'Luis Suarez

Messi bije rekordy, Barcelona bezlitosna

Barcelona rozgromiła u siebie Gironę 6:1 (4:1) w meczu 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Bohaterami spotkania byli Lionel Messi i Luis Suarez.
(fot. PAP/EPA)

Mecz na Camp Nou zaczął się sensacyjnie. Już w 3. minucie błąd popełnił Samuel Umtiti. Piłkę przejął Portu. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego słupka, potem od drugiego i wpadła do siatki.

Co ciekawe, Portu jest jedynym zawodnikiem, który strzelał w tym sezonie bramkę w meczach z Barceloną, Realem i Atletico.

Odpowiedź Barcelony była jednak błyskawiczna. Lionel Messi pięknie obsłużył dwie minuty później Luisa Suareza, a ten znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował szansy.

Po tym golu Messi został już nie tylko zawodnikiem z największą liczbą goli (369), ale też asyst w historii Primera Divison (148).

W 30. i 37. minucie Argentyńczyk dorzucił dwie kolejne bramki i na Camp Nou przestało pachnieć niespodzianką.

Tuż przed przerwą swojego drugiego gola strzelił Suarez i zanosiło się na kolejne trafienia i pogrom Girony.

W drugiej połowie Barca okazała się nieco łaskawsza dla rywala. W 66. minucie piękną bramkę zdobył Phillippe Coutinho, a 11 minut później Suarez swoim trzecim golem ustalił wynik spotkania na 6:1.