tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skok sezonu? Kobayashi przeskoczył Okurayamę i upadł [wideo]

Ryoyu Kobayashi był najlepszym japońskim skoczkiem igrzysk w Pjongczangu. Ustanowił rekord dużego obiektu i oddał trzeci najdłuższy skok w historii olimpijskiej rywalizacji. Kolejny wspaniały lot oddał osiem dni później. Podczas krajowych zawodów w Sapporo lądował w okolicach 150. metra!
Ryoyu Kobayashi w trakcie IO (L) oraz jego skok na Okurayamie (fot. YouTube.com)

Końcówka sezonu skoków pod znakiem Raw Air. Transmisje w TVP1

Większość najlepszych skoczków świata odpoczywa po trudach olimpijskiej rywalizacji. Japończycy, którzy do domu mieli najbliżej, wykorzystują weekend na krajowy zawody. W sobotę na Okurayamie niespodziewanie najlepszy okazał się Yukiya Sato, który nie znalazł się w kadrze na igrzyska. Najbardziej pamiętny skok dnia miał jednak miejsce jeszcze w serii próbnej.

Młodszy z braci Kobayashich potwierdził, że w drugiej części sezonu znajduje się w wysokiej formie. Wykorzystał rewelacyjne warunki i leciał daleko za rozmiar skoczni (HS 137). Desperacka próba skrócenia skoku sprawiła, że lądował w okolicach 150. metra! Japończyk upadł, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jaką odległość osiągnął dokładnie? W kraju Kwitnącej Wiśni pełne wyniki domowych zawodów są publikowane zazwyczaj dopiero po drugim konkursie – ten zaplanowano na niedzielę.

Rekordzistami Okurayamy są Maciej Kot i Stefan Kraft. Obydwaj uzyskali 144 metry w trakcie zeszłorocznych zmagań Pucharu Świata.

Skok Kobayashiego można obejrzeć w wideo poniżej od (7:00)

podobne informacje

PŚ w skokach: Kamil Stoch trzeci na liście płac, liderem Ryoyu Kobayashi

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

Błyskawiczny jak Ryoyu Kobayashi. Nowy rekord Pucharu Świata

PŚ w Oberstdorfie: Ryoyu Kobayashi znów zwycięski, Piotr Żyła tuż za podium