21 Jacub Serafin
  Gino Lettieri
  Nenad Bjelica

Niespodzianka w Kielcach. Bramkarze na pierwszym planie

Gdyby cała drużyna Lecha zaprezentowała się tak jak Jasmin Burić, to Lech najprawdopodobniej wygrałby spotkanie 24. kolejki z Koroną. Tymczasem to zespół z Kielc wywalczył trzy punkty, zwyciężając 1:0 (0:0). W doliczonym czasie goście mogli zremisować, ale zmarnowali rzut karny.
Zlatan Alomerović (fot. PAP)

Awantura o tweeta. Probierz: nie jestem nalepką na jabola

BOHATEROWIE MECZU

Lech nie zdołał zdobyć choćby punktu w meczu z Koroną, ale nie sposób nie docenić postawy Jasmina Buricia, który wykonał pięć interwencji. Najbardziej imponująca była ta z trzeciej minuty, kiedy odbił piłkę po strzale Jacka Kiełba. Przy sytuacji bramkowej nie miał szans, aby odpowiednio zareagować.

Po drugiej stronie boiska dobrze spisywał się także Zlatan Alomerović. To dzięki jego obronie rzutu karnego w ostatniej minucie meczu Korona mogła cieszyć się z wygranej.

JAK PADŁ GOL?

1:0 (69’). Uderzenie zza pola karnego oddał Goran Cvijanović, piłka odbiła się od nogi Roberta Gumnego, myląc Jasmina Buricia.

KLUCZOWA SYTUACJA

90+3’ – sędzia podyktował rzut karny za faul Kena Kallaste na Christianie Gytkjaerze. Do "jedenastki" podszedł poszkodowany, ale jego strzał nie był precyzyjny i został obroniony.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?

3’ – pierwsza znakomita sytuacja dla Korony. Po indywidualnej akcji Nika Kaczarawa podał piłkę do Kiełba, ale znakomitą interwencją popisał się Burić.
13’ – tym razem Gruzin wbiegł w pole karne i sam zdecydował się na strzał, ale bramkarz Lecha ponownie nie dał się pokonać.
36’ – niewiarygodne pudło Olivera Petraka, który po dośrodkowaniu z lewej strony nie był w stanie zdobyć bramki z paru metrów, nie będąc atakowanym.
54’ – kolejna próba Kiełba, który jednak kopnął piłkę wprost w Buricia.

Makuszewski nie poddaje się. "Powalczę o wyjazd na MŚ!"