0
3
3

Atletico śpiewająco pokonało Sevillę. Koncert Griezmanna

Siedem goli obejrzeli kibice w niedzielny wieczór na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. W meczu 25. kolejki La Liga pomiędzy Sevillą i Atletico większość z nich strzelali jednak goście, którzy zwyciężyli 5:2 (2:0). Hat-trickiem popisał się Antoine Griezmann.
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)

"AS": Zidane rozważa odejście po sezonie

Pierwsza bramka w meczu padła stosunkowo późno, bo w 29. minucie. Zdobył ją Diego Costa, dla którego było to piąte trafienie od kiedy wrócił do Atletico. Goście zdecydowanie dominowali w meczu i kolejne bramki były kwestią czasu. Jeszcze przed przerwą gola strzelił Antoine Griezmann.

Po przerwie Francuz dołożył jeszcze dwie bramki. Sergio Rico pokonał także Koke i na pięć minut przed końcem meczu Atletico prowadziło 5:0. W końcówce jednak piłkarze z Madrytu rozprężyli się. Nie wykorzystywali swoich sytuacji i nie byli odpowiednio skoncentrowani w obronie. To spowodowało, że Sevilla strzeliła dwa gole. Mogłoby być ich więcej, gdyby sędzia podyktował rzut karny za faul Jana Oblaka na Pablo Sarabii.

Sergio Asenjo (fot. Getty Images) Atletico zagrało śpiewająco, ale swoją „symfonię” odegrały także trybuny na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Kibice gwizdami kwitowali każde przyjęcie piłki przez Vitolo – byłego piłkarza Sevilli. Hiszpan pojawił się na boisku w 71. minucie.

Mur w bramce Villarrealu

Niedzielne zmagania w lidze hiszpańskiej rozpoczęły się od meczu Villarrealu z Getafe. Gospodarze szybko zdobyli pierwszą bramkę, bo już w trzeciej minucie. Prowadzenie mogli stracić dwukrotnie, ponieważ arbiter podyktował dwa rzuty karne na korzyść przyjezdnych. W bramce stał jednak Sergio Asenjo, który obronił oba strzały z jedenastu metrów.

W późniejszych spotkaniach Athletic pokonał Malagę 2:1, Valencia wygrała z Realem Sociedad 2:1.