0
3
3

Łatwe zwycięstwo PSG w klasyku. Kontuzja Neymara

Paris Saint-Germain w efektownym stylu pokonało Olympique Marsylia 3:0 (2:0). Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Unaia Emery'ego mają już 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli Monaco. W drugiej połowie spotkania kontuzji doznał jednak Neymar.
Neymar i Edinson Cavani (fot. Getty Images)

Yaya Sanogo katem Monaco. Słaby mecz Glika

BOHATER MECZU: Kylian Mbappe

Zadziwiający jest potencjał fizyczny tego zawodnika. W meczu z OM Francuz dał kolejny popis, a obrońcy zupełnie nie potrafili sobie poradzić z jego dynamicznymi rajdami. Strzelił też bardzo ładnego gola na 1:0, kiedy pokazał praktycznie wszystkie atuty – szybkość, drybling i wykończenie.

JAK PADŁY BRAMKI?

11' (1:0) Mbappe wbiegł w pole karne, ograł obrońcę i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.
28' (2:0) Neymar zagrał wzdłuż bramki, a odsunąć się nie zdążył Rolando, który strzelił samobójczego gola.
55' (3:0) Mimo asysty obrońcy, Cavani obrócił się z piłką tuż przed bramką Marsylii i pewnym strzałem zdobył bramkę.

WYDARZENIE MECZU

Choć PSG zdobyło trzy punkty, to paryżanie mają po tym meczu spory problem. W drugiej połowie kontuzji doznał Neymar, który źle stanął na murawie i na noszach opuścił boisko. Na razie nie wiadomo jednak, jak groźny jest ten uraz.

NA INNYCH STADIONACH

W derbowym starciu w Lyonie przez długi czas utrzymywało się prowadzenie gospodarzy. Olympique wygrywał 1:0 po kapitalnym trafieniu Mariano Diaza, który opanował trudną piłkę w polu karnym, kiwnął rywala i błyskawicznie podjął decyzję o oddaniu strzału. St. Etienne wyrównało jednak w 90. minucie spotkania za sprawą Mathieu Debuchy'ego.

Również w Bordeaux spotkanie zakończyło się remisem. Gospodarze podejmowali Nice i żadna ze stron nie zdołała zdobyć bramki.

Po tej kolejce wciąż liderem pozostają paryżanie, którzy mają już bardzo dużą przewagę nad rywalami. Drugie w tabeli jest Monaco, a dwa punkty za piłkarzami Leonardo Jardima tkwi Olympique Marsylia.

Czy PSG zdoła odrobić straty z pierwszego meczu z Realem Madryt (1:3)?