Grali kadrowicze: koncert Teodorczyka, "Lewy" bez gola

Udany weekend mają za sobą polscy napastnicy, choć wyjątkowo bramki nie zdobył Robert Lewandowski. Fantastycznie zaprezentował się za to Łukasz Teodorczyk, który popisał się hat-trickiem w starciu z Mouscron.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty Images)

Dramat Wolskiego. Nie pojedzie na mundial

Niezbyt dobre wiadomości trafią do Adama Nawałki w kontekście obrońców. Bartosz Bereszyński rozegrał co prawda dobry mecz w barwach Sampdorii, ale boisko opuścił przedwcześnie z kontuzją. Marcin Kamiński zaś od czterech spotkań nie potrafi odzyskać miejsca w składzie.

Niecałe pół godziny w meczu Hull dostał Kamil Grosicki, ale wprowadził sporo ożywienia na skrzydle. Bardzo dobry występ ma też za sobą Karol Linetty, który znacznie przyczynił się do zwycięstwa Sampdorii z Udinese.

Mila: Liga Narodów? Możemy dostać "w czapę" i to solidnie BRAMKARZE

Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut w meczu z Brighton (1:4), ocena whoscored.com (1-10): 5,5
Wojciech Szczęsny (Juventus) – mecz Juventus – Atalanta został przełożony z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne i obfite opady śniegu w Turynie
Łukasz Skorupski (Roma) – na ławce w spotkaniu z Milanem (0:2)

OBROŃCY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria)
–  85 minut i kontuzja w wygranym meczu Serie A z Udinese (2:1). Ocena SPORT.TVP.PL (1-10): 7
Thiago Cionek (SPAL) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Crotone (3:2). Ocena whoscored.com (1-10): 7,8
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Toulouse (3:3). Ocena whoscored.com (1-10): 6,4
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – poza kadrą w spotkaniu ligi ukraińskiej z Veres Rivne (1:3)
Jarosław Jach (Crystal Palace) – poza kadrą w meczu z Tottenhamem (0:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Cracovią (0:0)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut w spotkaniu z Cracovią (0:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – mecz z Augsburgiem w poniedziałek
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – na ławce w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:0)

POMOCNICY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – kontuzjowany i niepowołany na mecz z Mainz (1:1)
Bartosz Kapustka (Freiburg) – poza kadrą na mecz z Hoffenheim (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec) – mecz z Botew Płowdiw w poniedziałek
Kamil Grosicki (Hull City) 26 minut w meczu z Sheffield United (1:0)
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – 90 minut w przegranym meczu z Huddersfield (1:2). Ocena whoscored.com (1-10): 6,8
Karol Linetty (Sampdoria) 90 minut w wygranym meczu Serie A z Udinese (2:1). Ocena SPORT.TVP.PL (1-10): 7
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu Ligi Europejskiej z Nice (1:0)
Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w przegranym meczu z Nottingham Forest (2:5)
Piotr Zieliński (Napoli) – mecz Napoli z Cagliari w poniedziałek
Przemysław Frankowski (Jagiellonia) – 90 minut w wygranym meczu z Lechią Gdańsk (4:1)
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) –89 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:1)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:1)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – przechodzi rehabilitację po kontuzji
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – kontuzjowany
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – 90 minut w starciu z Cracovią (0:0)

NAPASTNICY

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
– 90 minut w meczu z Herthą Berlin. Ocena SPORT.TVP.PL (1-10): 5
Mariusz Stępiński (Chievo Verona) – na ławce w meczu ligowym Fiorentiną (0:1)
Kamil Wilczek (Broendby)90 minut i gol w meczu z Helsingoer (6:1)
Jakub Świerczok (Łudogorec) – mecz z Botew Płowdiw w poniedziałek
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht)90 minut i trzy gole w meczu z Mouscron (5:3)
Arkadiusz Milik (Napoli) – trenuje z drużyną po wyleczeniu kontuzji kolana, mecz Napoli z Cagliari w poniedziałek

Liga Narodów: wiemy, z kim zagra Polska. Rywale z podtekstami