1
0
0

Hit w Pucharze Francji dla PSG. Wysokie zwycięstwo

Istnieje życie bez Neymara. Piłkarze PSG awansowali do półfinału Pucharu Francji. Zespół Unaia Emery'ego pokonał na własnym stadionie Olympique Marsylia 3:0.
Piłka nożna, Puchar Francji, 1/4 finału: PSG – Olympique Marsylia (skrót)
(fot. Getty Images)

BOHATER MECZU: Angel di Maria
Argentyński piłkarz był największym zagrożeniem paryskiego klubu. 30-letni pomocnik miał cztery bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, dwie z nich wykorzystał i walnie przyczynił się do awansu paryżan do półfinału Pucharu Francji.

JAK PADŁY BRAMKI?

45+1’ Po strzale zza pola karnego Di Marii piłka otarła się o nogę Ramiego i wpadła do bramki.
48' Yuri Berchiche zagrał z lewego skrzydła w pole karne, Aymen Abdennour nie zdołał wybić piłki, a ta trafiła pod nogi Di Marii. Argentyńczyk nie zmarnował świetnej okazji i strzałem po ziemi pokonał golkipera gości.
81' Po zagraniu Juliana Draxlera, Edinson Cavani mocnym strzałem w długi róg podwyższył rezultat.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

10’ Po świetnej kontrze PSG, Edinson Cavani znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad bramką gości.
37’ Gospodarze znów byli o krok od gola. Z dystansu groźnie uderzał di Maria, ale kapitalną interwencją popisał się Steve Mandanda.
50’ Groźny strzał di Marii z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę zespołu z Marsylii.
52’ Florian Thauvin mógł strzelić gola dla Olympique. Ofensywny pomocnik zaskoczył wszystkich swoim strzałem, ale nieznacznie się pomylił.
61’ Zespół PSG popisał się kapitalną akcją. Po wrzuceniu piłki w pole karne przez Marco Verrattiego, bramkarza gości strzałem z przewrotki próbował pokonać Julian Draxler, jednak futbolówka po jego efektownym uderzeniu minimalnie minęła bramkę.
65' Mandanda ponownie uratował Olympique, bramkarz w ostatniej chwili obronił strzał głową Cavaniego z kilku metrów.

TRZECIOLIGOWCY W PÓŁFINAŁACH PUCHARU FRANCJI

W innym środowym meczu doszło do sensacji. Zespół FC Chambly, zajmujący przedostatnie miejsce w trzeciej lidze, pokonał u siebie ekstraklasowy Strasbourg 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył w 83. minucie Lassana Doucoure.

Dzień wcześniej awans wywalczył inny zespół ze strefy spadkowej trzeciej ligi Les Herbiers. Po bezbramkowym remisie wygrał w serii rzutów karnych z drugoligowym RC Lens 4-2.

Dla obu trzecioligowych półfinalistów to największy sukces w ich historii. Na czwartek zaplanowano ostatni ćwierćfinał, w którym Caen podejmie Olympique Lyon.

PSG – Olympique Marsylia 3:0: akcja-marzenie i gol Cavaniego
PSG – Olympique Marsylia 2:0: drugi gol Di Marii
PSG – Olympique Marsylia 1:0: piękny gol Di Marii