tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

HMŚ: Sylwester Bednarek powalczy o medal [transmisja]

W czwartek rozpoczynają się 17. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Pierwszego dnia zmagań w Birmingham zobaczymy jednego Polaka – w finale skoku wzwyż o medal powalczy Sylwester Bednarek. Transmisja od 19:40 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 20:40 w TVP2.
Lekkoatletyka, Halowe MŚ w Birmingham, dzień 1
Sylwester Bednarek (fot. Getty Images)

NA NICH LICZYMY W BIRMINGHAM. MEDALOWE SZANSE POLAKÓW

Na czwartek zaplanowano tylko sesję wieczorną, podczas której rozegrane zostaną trzy finały. Bednarek pojechał do Birmingham z trzecim wynikiem – Polak skoczył w tym sezonie 2,33, a lepsi byli tylko Mutaz Essa Barshim (2,38 m) oraz Danił Łysenko (2,37 m).

Dobrze, że nie ma eliminacji, bo często miewam w nich kryzysy. Jakoś finały zawsze lepiej mi wychodzą. Na pewno przez to jest mniej stresu, bo kwalifikacje to bardzo dziwny konkurs. Są nerwy i świadomość, że musisz skoczyć daną wysokość – powiedział halowy mistrz Europy sprzed roku. – Wydaje mi się, że tych dwóch zawodników (Barshim i Łysenko, red.) jest w tej chwili poza zasięgiem. O brąz będzie się bić pewnie dziesięciu pozostałych, w tym ja. Kto stanie na podium? Będzie to zależało od wielu czynników. Myślę, że ten, kto skoczy 2,30 w pierwszym podejściu zapewni sobie trzecie miejsce. To będzie kwestia dnia i godziny oraz odpowiedniego samopoczucia – dodał.

Majewski: nasza reprezentacja jest naprawdę silna

O medale w czwartek powalczą również panie – zdecydowaną faworytką będzie Rosjanka Maria Lasitskene, która jako jedyna ze zgłoszonych przekroczyła w tym roku dwa metry (2,04 m). O podium powinny powalczyć także Vashti Cunningham (1,97 m), Julia Lewczenko (1,97 m), Mirela Demirewa (1,95 m) oraz Levern Spencer (1,95 m).

Ciekawie będzie również w finale biegu na 3000 m. Z siedemnastu zawodniczek, które staną na starcie, bukmacherzy największe szanse na zwycięstwo dają Genzebie Dibabie. Obrończyni tytułu może pochwalić się najlepszym wynikiem w tym roku (8:31.23), a jej najgroźniejszymi rywalkami będą mistrzyni na 1500 m sprzed dwóch lat Sifan Hassan oraz mistrzyni z otwartego stadionu na 5000 m Hellen Obiri.

HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA – CZWARTEK (SESJA WIECZORNA):

19:45 – skok wzwyż M (FINAŁ, Sylwester Bednarek)
19:45 – skok wzwyż K (FINAŁ)
21:15 – 3000 m K (FINAŁ)

Czy Sylwester Bednarek wywalczy medal HMŚ w Birmingham?
Czy Sylwester Bednarek wywalczy medal HMŚ w Birmingham?
  • 62.3%Tak
  • 37.7%Nie
Copernicus Cup: rekord Bukowieckiego! 22 metry w drugiej próbie!
Fajdek: zawsze w lutym, gdy budujemy siłę, technika się psuje
IAAF World Indoor Tour (Glasgow): zwycięski bieg Kszczota
Copernicus Cup: rekord Polski Justyny Święty

podobne informacje

ME w lekkoatletyce: sobota w kolorze złota! Biało-czerwoni z trzema medalami

ME w lekkoatletyce: grad medali w sobotę? Kszczot, Bednarek i "Aniołki" w akcji

Dzień bez medali. Dalekie rzuty Krukowskiego

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Walka o medale trwa. Gwiazdy na bieżni w Lublinie