tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki boks w Telewizji Polskiej. Joshua – Parker na święta [TRANSMISJA]

Anthony Joshua zmierzy się z Josephem Parkerem 31 marca (sobota) na Millennium Stadium w Cardiff. Stawką walki będą pasy mistrzowskie – IBF, WBA, IBO oraz WBO. Transmisja w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Anthony Joshua (L), Joseph Parker (P) (fot. Getty)

"King Kong" straszy w Nowym Jorku. Dla córki był gotowy na amputację

Walkę w Cardiff obejrzy ponad 80 tysięcy kibiców, a przed telewizorami zgromadzą się miliony. Smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że obaj pięściarze są niepokonani. Joshua ma na koncie 20 zwycięstw (20 KO), a Parker 24 (18 KO).

– Słyszałem kilka miesięcy temu jak Joshua powiedział, że nie przejmuje się "małym dzieciakiem" z Nowej Zelandii. Nadchodzę! Sprawdzę czy jest w stanie przyjąć mocne ciosy na szczękę – powiedział Parker.

Anthony Joshua nokautujący Władimira Kliczkę (fot. Getty) Niezależnie od wyniku obaj pięściarze zarobią za marcową walkę duże pieniądze. Do Parkera ma trafić około 30 proc. wygenerowanych zysków. Na gażę nie będzie miał wpływu wynik.

Joshua stoczył jedną z najbardziej elektryzujących walk ostatnich lat w 2017 roku. Władimir Kliczko był bliski zwycięstwa, posłał go na deski, ale ostatnie słowo należało do Brytyjczyka, który wygrał i zakończył karierę Ukraińca.

Parker w ostatnich latach wygrał kilka emocjonujących pojedynków. W ostatnich dwóch latach odnosił zwycięstwa nad Carlosem Takamem, Andym Ruizem Jr i Hughiem Furym. Dwaj ostatni pięściarze przystępowali do walki z Nowozelandczykiem jako niepokonani.

Kto wygra walkę Joshua – Parker?
Kto wygra walkę Joshua – Parker?
  • 87.1%Anthony Joshua
  • 1.6%Remis
  • 11.3%Joseph Parker
Joshua vs Parker (fot. Getty Images)

podobne informacje

Deontay Wilder naciskany przez Anthony'ego Joshuę. "Błaga o walkę"

Wybierz najlepszy nokaut 2018 roku [WIDEO]

Brudny boks. Pulew nie dał szans Fury'emu

Promotor Joshuy: Wilder? To idiota! Nikt go nie zna [wideo]