tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kilkumiesięczna przerwa młodego obrotowego VIVE

Piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce Bartłomiej Bis, który podczas ligowego meczu ze Spójnią Gdynia doznał kontuzji kolana, przejdzie operację. Według wstępnych prognoz obrotowego mistrzów Polski może czekać nawet dziewięciomiesięczna przerwa w grze.
Bartłomiej Bis (fot. PAP/Piotr Polak)

Młody szczypiornista podczas wtorkowego spotkania z gdyńskim zespołem doznał urazu kolana. Bis w czwartek przeszedł badania w klinice w Bieruniu, które wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Na 6 marca planowany jest zabieg rekonstrukcji więzadeł.

Przeszedłem badanie wydolności więzadeł i okazało się, że trzeba operować. Nie odczuwam bólu, a przynajmniej dopóki nie wyprostuję nogi. Niedługo przejdę operację, a póki co, pozytywnie patrzę w przyszłość – powiedział szczypiornista cytowany przez oficjalną stronę internetową kieleckiego klubu.

Lekarz klubowy PGE VIVE Kielce nie ukrywa, że uraz Bisa jest poważny. – Ale wraz z rozwojem nowoczesnych technik operacyjnych jesteśmy sobie w stanie z nim poradzić. Jednak przerwa w grze zawodnika może potrwać nawet do dziewięciu miesięcy – zaznaczył dr Marcin Baliński.

podobne informacje

Chorwackie posiłki. Dwóch rozgrywających PGE VIVE wraca do gry

Seria kontuzji w PGE VIVE przed "świętą wojną" z Wisłą