tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bieg Wazów: Kowalczyk zrezygnowała ze startu

Justyna Kowalczyk z powodu problemów żołądkowych zrezygnowała ze startu w 94. edycji szwedzkiego 90-kilometrowego narciarskiego Biegu Wazów, który rozegrany zostanie w niedzielę. W 2015 roku Polka, startując po raz pierwszy, wygrała te legendarne zawody. Transmisja od 07:55 w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Justyna Kowalczyk (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Wiadomość potwierdził fiński biegacz Heli Heiskanen z jej zespołu Team Trantino Robinson Trainer na łamach fińskiej gazety "Kestavyysurheilu" zaznaczając, że przyczyną absencji są problemy żołądkowe.

"Ikona tej imprezy i biegów narciarskich nie wystartuje w naszych legendarnych zawodach, które w tak imponującym stylu wygrała w 2015 roku" – skomentował szwedzki dziennik "Expressen".

Bieg Wazów jest najstarszym, najdłuższym i największym na świecie maratonem narciarskim rozgrywanym w Szwecji od 1922 roku. Rozpoczyna się w miejscowości Saelen, a kończy po 90 kilometrach w Mora. To historyczna trasa – arena wydarzeń z 1521 roku, kiedy to podczas wojny duńsko-szwedzkiej przyszły król Szwecji Gustaw Waza ucieczką na nartach do Norwegii uratował życie.

Kowalczyk o kolegach z kadry. "Ich zachowanie to skandal"

podobne informacje

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Justyna Kowalczyk wróciła na podium. Dobry bieg w Ski Classics

Zmiana warty w biegach narciarskich. "Sezon dla Polaków nie będzie wesoły"