16 Oscar Zawada
  Jacek Zielinski
  Jerzy Brzeczek

Bruk-Bet – Wisła 1:1. Płocczanie gonią czołówkę

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Wisły Płock w końcu zwycięzcy. W 26. kolejce Lotto Ekstraklasy wygrali w Niecieczy z Bruk-Betem 2:1 (0:1). Decydującego gola w 83. minucie strzelił Giorgi Merebashvili.
Samuel Stefanik (L) i Adam Dźwigała (P) (fot. PAP)

Już pierwsze minuty spotkania dostarczyły sporo emocji. Najpierw Rafał Grzelak strzelił mocno z około 20 metrów. Minimalnie nad poprzeczką. W rewanżu Nico Varela znalazł się sam przed Janem Muchą, nawet minął bramkarza Bruk-Betu, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

Za to kolejna akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem. Roman Gergel przechwycił bezpańską piłkę i popędził samotnie w kierunku Thomasa Daehne. Niemiec wybiegł z bramki i zablokował strzał pomocnika Bruk-Betu, ale do futbolówki dopadł Samuel Stefanik i skierował ją do siatki, tuż przy słupku. Była to pierwsza bramka zdobyta w przez niecieczan w meczach ekstraklasy z Wisłą Płock.

Szymon Pawłowski (L) i Nico Varela (P) (fot. PAP) Z czasem goście zaczęli przejmować inicjatywę i w 27. minucie byli bliscy wyrównania. Damian Szymański podał do Vareli, ten strzelał z kilku metrów, lecz Mucha nogą odbił piłkę. Wisła już do końca pierwszej połowy mocno nacierała. Podopieczni Jerzego Brzęczak wykonywali kilka rzutów rożnych i wolnych z bocznych rejonów boiska, ale poza mocnym, lecz minimalnie niecelnym strzałem Adama Dźwigały nie zagrozili bramce Muchy.

W przerwie trener Brzęczek zdecydował się wprowadzić do gry Semira Stilica i Bośniak szybko udowodnił, że była to dobra decyzja. W 53. minucie kopnął z około 18 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

W 66. minucie świetną interwencją popisał się Daehne, który wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę po strzale głową Stefanika. Za to siedem minut przed końcem Giorgi Merebaszwili, po błędzie Toivo, znalazł się w sytuacji sam na sam z Mucha i nie zmarnował szansy.

W 87. minucie bliski wyrównania był Bartosz Śpiączka, po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki. Tym samym Bruk-Bet poniósł pierwszą porażkę, od kiedy zespół przejął trener Jacek Zieliński.