tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skoki, łyżwy, kolarstwo, HMŚ, czyli sobota z TVP

Sobota obfituje w wiele ciekawych wydarzeń sportowych. Puchar Świata w skokach narciarskich, Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce czy mistrzostwa świata w kolarstwie torowym to tylko niektóre z propozycji Telewizji Polskiej. Sprawdźcie plan transmisji!
Kamil Stoch, Adam Kszczot, Sebastian Kłosiński (fot. PAP/Getty)

9:45 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) Łyżwiarstwo szybkie, MŚ w sprincie (Changchun) - dzień 1.

W mistrzostwach świata w wieloboju sprinterskim wystąpi dwóch Polaków: Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski. W Changchun panczeniści dwukrotnie będą rywalizować na 500 i 1000 metrów.Rok temu MŚ w wieloboju sprinterskim odbyły się w Calgary, gdzie triumfowali Japonka Nao Kodaira oraz Holender Kai Verbij.


11:00 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) Halowe MŚ w Birmingham, dzień 3. (sesja poranna)

Dzień rozpocznie się od eliminacji 60 m z Remigiuszem Olszewskim. Oczy kibiców będą jednak skierowane na Christiana Colemana. Amerykanin w tym sezonie czasem 6,34 poprawił 20-letni rekord świata Maurice'a Greene'a. Na bieżni w Birmingham chce się skupić nie na wyniku, a na tym, by zostać mistrzem świata.

Nietypowo w porannej sesji rozegrany zostanie finał pchnięcia kulą mężczyzn, a Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk mają szanse na to, by stanąć na podium. Pierwszy z nich w tym sezonie poprawił rekord Polski – 22,00, co jest drugim wynikiem w tym roku na świecie. Trzeci rezultat ma Haratyk – 21,47.

15:00 (SPORT.TVP.PL, aplikacja) Esport, IEM Katowice 2018, SC:GO 

Piąty dzień Intel Extreme Masters. Od 15:00 rozpocznie się walka o finał. Pierwszy półfinał: Astralis – FaZe Clan, drugi półfinał: Fnatic – Team Liquid (początek ok. 18:50). 

Kamil Stoch: mogę się pochwalić, że... odbiłem się zbyt wcześnie

16:00 (TVP1) Skoki narciarskie, Puchar Świata w Lahti – konkurs drużynowy

Biało-czerwoni wystąpią w składzie, w którym zdobyli w Pjongczangu brązowy medal olimpijski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula.

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Polacy potwierdzili, że są w świetnej formie. Najdalej skakał Stoch, uzyskując 134,5 m, a drugi wynik osiągnął Kubacki – 130,5 m. Ponadto Kot był dziewiąty, a Hula zajął 35. miejsce.

18:15 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) Kolarstwo torowe, mistrzostwa świata (Appledorn)

Czwartego dnia mistrzostw w Holandii kolarzy czeka rywalizacja na 500 m ze startu zatrzymanego kobiet, madison kobiet, 3 km indywidualnie na dochodzenie kobiet, sprint mężczyzn i omnium mężczyzn.

19:05 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) Lekkoatletyka, Halowe MŚ w Birmingham, dzień 3. (sesja wieczorna)

O 20:35 na starcie stanie Adam Kszczot. W finale na 800 mnie ma dwóch jego najgroźniejszych rywali - Kenijczyk Emmanuel Korir nie dostał wizy do Wielkiej Brytanii, a Amerykanin Donovan Brazier został zdyskwalifikowany w eliminacjach.

Pół godziny później w finałowej stawce sześciu zawodniczek na 400 m będzie Święty-Ersetic. Ona jest specjalistką biegania w hali i radzi sobie pod dachem znakomicie. W sobotę spróbuje sprawić niespodziankę, mimo że rywalki legitymują się lepszymi czasami.

22:30 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja) Sportowy wieczór 


Podsumowanie sportowego dnia w codziennym programie TVP Sport.

Plawgo o Kszczocie: rozegrał to tak, jakby to był spacer z psem
Stefan Hula ocenia swoje skoki: nie do końca dobre...
Dawid Kubacki: mój przyjazd do Lahti stał pod znakiem zapytania
Kszczot: to było bardzo ekonomiczne 600 metrów

podobne informacje

Znany Norweg nie wystąpi w Engelbergu. "Ważniejszy Turniej Czterech Skoczni"

Peter Prevc wraca i… chwali Piotra Żyłę

Austriackie skoki nad przepaścią. "Za Kraftem jest ogromna dziura"

Zmiany w kalendarzu skoków. Co czeka kibiców w tym roku?