tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oscar dla 76ers? "Trzy billboardy za..."

W niedzielę gala rozdania Oscarów, a zdecydowanym faworytem w kategorii "najlepszy film" jest dzieło Martina McDonagha – "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Na fali popularności obrazu, kibice Philadelphii 76ers postanowili zorganizować... spektakularną akcję rekrutacyjną.
LeBron James (fot. Getty)

DRAPIEŻNY FINISZ. RAPTORS LEPSI OD ZESPOŁU GORTATA

Dla tych, którzy nie oglądali filmu (spokojnie, to tylko mały spoiler): główna bohaterka postanowiła pobudzić lokalną policję do działania, wykupując miejsce na tytułowych trzech billboardach umieszczonych tuż przy wyjeździe z jeszcze bardziej tytułowego Ebbing w stanie Missouri. Trzy napisy, trzy zdania/pytania, które wywołały spory szum...

Na "szum" liczą też niewątpliwie władze i kibice Philadelphii 76ers. Słynny klub, który po latach niebytu wraca na koszykarskie salony, na pewno skorzystałby na zatrudnieniu jednego z najlepszych zawodników świata – LeBrona Jamesa, któremu latem kończy się kontrakt z Cleveland Cavaliers.

By zwrócić uwagę "Króla", wykupiono miejsce reklamowe w okolicy jego rodzinnego miasta. Trzy billboardy, trzy zachęty do przeprowadzki...


"Philadelphia chce LeBrona", "Wypełnij proces" (próbę dojścia 76ers "od zera do bohatera" kibice, a nawet gracze tego zespołu, nazywają "procesem") i... szkic boiska, gdzie obok m.in. Joela Embiida i Bena Simmonsa znalazło się miejsce dla numeru "23".

Czy to pomoże? Nie sposób stwierdzić, bo po usługi Jamesa zgłosi się z poważnymi ofertami prawdopodobnie nawet kilkanaście klubów. Sam zawodnik z uśmiechem przyjmuje jednak podobne propozycje. – Mam 33 lata, gram już piętnasty rok, a ludzie w poszczególnych miastach chcą, bym przyszedł do ich klubów. To miłe, to krzepiące... – wyznał.

podobne informacje

Niezwykłe sceny w Charlotte, porażka Clippers,

NBA: James pokonał byłą drużynę, kłopoty Warriors

"Król James" piąty. Kolejny wielki krok w karierze LeBrona

NBA: pokłosie kryzysu. Cleveland zwolniło trenera