tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

To już siedem lat... Adam Małysz ogłosił koniec kariery

"Małyszomania". Hasło, które opętało polskich kibiców skoków jeszcze w poprzednim stuleciu, a na aktualności straciło dopiero w 2011 roku. Wtedy bowiem, dokładnie 3 marca podczas mistrzostw świata w Oslo, Adam Małysz ogłosił plan zakończenia kariery... Transmisja sobotniej "drużynówki" w Lahti od 16:00 w TVP1. Od 15:00 relacja akcja po akcji na SPORT.TVP.PL.
Adam Małysz (fot. Getty Images)

15 lat od wspaniałego weekendu Małysza w Lahti

Wiele lat dawania radości polskim kibicom. Sukcesy, zwycięstwa, puchary, medale. Fantastyczna rywalizacja na skoczniach całego świata, triumfy tak lokalne, jak i globalne. – Dał nam wiele, bardzo wiele... – wspominał we wzruszającej przemowie Włodzimierz Szaranowicz. Adam Małysz regularnie dostarczał wzruszeń biało-czerwonym fanom, a decyzją o zakończeniu kariery wycisnął łzy w wielu domach.

Smutną dla kibiców informację przekazał na mistrzostwach świata w Oslo. – Teraz mogę powiedzieć już oficjalnie, że w tym sezonie zakończę karierę, a zawody "Skok do Celu", na które serdecznie zapraszam pod Wielką Krokiew 26 marca, będą ostatnią okazją do zobaczenia Adama Małysza na skoczni – stwierdził wówczas "Orzeł z Wisły".

Włodzimierz Szaranowicz wzruszająco podsumowuje karierę Adama Małysza

podobne informacje

TVP domem polskiego sportu. "Skoki zajęły królewskie miejsce"

Raw Air: Polacy po kwalifikacjach. "Czwartek najtrudniejszym dniem"

"Super trening" Stocha. Małysz wciąż się zastanawia

Warunki atmosferyczne martwią Adama Małysza. "Ma być coraz gorzej"