tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska niedziela! Złoto i rekord świata sztafety [wideo]

Polska sztafeta 4x400 m w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła złoto podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Biało-czerwoni czasem 3:01.77 poprawili rekord globu! W niedzielę srebro zdobył także Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz żeńska sztafeta 4x400 m ( Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub-Kowalik), a brąz Piotr Lisek w skoku o tyczce.
Co oni zrobili?! Polacy ze złotem i rekordem świata!
Polacy ze sztafety 4x400 m (fot. Getty Images)

KSZCZOT KRÓLEM 800 METRÓW! ABSOLUTNA DOMINACJA

Medalowe żniwa w niedzielę rozpoczął Lewandowski. Polak od początku trzymał się czołówki, a decydujący atak nastąpił 300 metrów przed metą – nasz reprezentant po kapitalnym finiszu wyprzedził Marokańczyka Abdelaatiego Iguidera o zaledwie cztery setne sekundy. Poza zasięgiem rywali był z kolei Etiopczyk Samuel Tefera.

Polska sztafeta 4x400 metrów pań ze srebrem MŚ! Kilka minut później na bieżni zaprezentowały się nasze panie ze sztafety 4x400 m i wypadły równie dobrze jak Lewandowski. Czołowa trójka wyklarowała się w połowie dystansu – prowadziły Amerykanki, przed Jamajkami i Polkami.

Gaworska biegnąca na trzeciej zmianie oddała pałeczkę tuż za plecami rywalek, ale Hołub-Kowalik nie zdołała poprawić naszej pozycji.

Zawodniczki Aleksandra Matusińskiego wynikiem 3:26.09 poprawiły rekord kraju. Po chwili jednak reprezentantki Jamajki zostały zdyskwalifikowane i biało-czerwone ostatecznie zostały sklasyfikowane na drugim miejscu.

Piotr Lisek z brązowym medalem mistrzostw świata! Najwięcej emocji w niedzielę dostarczyli nam jednak panowie ze sztafety 4x400 m. Biegnący na czwartej zmianie Jakub Krzewina na ostatniej prostej sensacyjnie wyprzedził prowadzących Amerykanów i to Polacy zostali mistrzami świata. Jakby tego było mało biało-czerwoni poprawili halowy rekord świata!

Ostatnie medale mistrzostw w Birmingham rozdano w skoku o tyczce. Piotr Lisek po strąceniu poprzeczki zawieszonej na 5,80 m kolejne próby przeniósł pięć centymetrów wyżej i to był strzał w dziesiątkę – 5,85 m skoczył w pierwszej próbie i ostatecznie ta wysokość dała mu trzecie miejsce. Złoto wywalczył Renaud Lavillenie, a srebro Sam Kendricks.

Rekordziści świata odebrali złote medale
Sztafeta 4x400 metrów: nie mogłyśmy wrócić bez medalu!
Srebrna sztafeta. Polki odebrały medale
Lisek odebrał brązowy medal. Łzy Lavillenie
Polska sztafeta 4x400 metrów pań ze srebrem MŚ!
Piotr Lisek z brązowym medalem mistrzostw świata!
Fantastyczna końcówka biegu. Lewandowski wicemistrzem świata!
Lewandowski: jestem starym lisem. Wszędzie sobie poradzę!
Lewandowski odebrał srebro HMŚ w Birmingham

podobne informacje

Kszczot: moja szybkość jest teraz piekielna [WIDEO]

Rewelacyjny bieg sztafety 4x400 metrów. "Takie chwile przeżywa się raz w życiu"

HMŚ: Polska trzecia w klasyfikacji medalowej

HMŚ: Czykier odpadł w półfinale 60 m przez płotki