Grali kadrowicze: kapitalny Teodorczyk, powrót Milika

To nie był zbyt udany weekend dla biało-czerwonych. Ponownie skutecznością popisał się co prawda Łukasz Teodorczyk, a po długiej przerwie na boisko powrócił Arkadiusz Milik, ale Adam Nawałka z pewnością ma większe oczekiwania wobec kadrowiczów.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty Images)

Boniek: Romanczuk chce grać tylko dla Polski

Zadowolony ze swojej postawy może być na pewno Łukasz Fabiański, który choć nie miał dużo pracy, to z obowiązków wywiązał się przyzwoicie, a jego Swansea odniosło cenne zwycięstwo. Na Ukrainie błysnął Tomasz Kędziora, który do efektywnej gry w defensywie dołożył zwycięskiego gola. Kolejny dobry mecz rozegrał też Łukasz Teodorczyk, który w dwóch ostatnich spotkaniach zdobył pięć bramek!

Iwan: jesteśmy wśród najlepszych. Postaramy się tam zagościć na dłużej BRAMKARZE

Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut w meczu z West Hamem (4:1), ocena whoscored.com (1-10): 6,3,
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Lazio na ławce (1:0),
Łukasz Skorupski (Roma) – cały mecz z Napoli na ławce (4:2)

OBROŃCY

Bartosz Bereszyński (Sampdoria)
– mecz Atalanta – Sampdoria przełożony ze względu na śmierć piłkarz Fiorentiny, Davide Astoriego,
Thiago Cionek (SPAL)
– 90 minut w meczu z Bologną, (1:0), ocena whoscored.com (1-10): 7,5
Kamil Glik (Monaco) – zawieszony za kartki w meczu z Bordeaux (2:1),
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut i zwycięski gol w meczu z Zorią Ługańsk (3:2),
Jarosław Jach (Crystal Palace) – mecz z Manchesterem United w poniedziałek,
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Lechem Poznań (2:1),
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut w spotkaniu z Lechem Poznań (2:1),
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i żółta kartka w meczu z RB Lispk (1:1), ocena whoscored.com (1-10): 6,8,
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – 3 minuty w meczu z FC Koeln (3:2)

Makuszewski nie poddaje się. "Powalczę o wyjazd na MŚ!" POMOCNICY

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – kontuzjowany i niepowołany na mecz z Bayerem Leverkusen (1:2),
Bartosz Kapustka (Freiburg) – poza kadrą na mecz z Bayernem Monachium (0:4),
Jacek Góralski (Łudogorec) – 55 minut w meczu z Septemwri Sofia (1:0),
Kamil Grosicki (Hull City) – mecz z Millwall we wtorek,
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – 81 minut w przegranym meczu z Watford (0:1), ocena whoscored.com (1-10): 6,6,
Karol Linetty (Sampdoria) – mecz z Atalantą przełożony,
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu ze Spartakiem Moskwa (0:0),
Paweł Wszołek (QPR) – mecz z Derby County we wtorek,
Piotr Zieliński (Napoli) – 65 minut w meczu z AS Roma (2:4),
Przemysław Frankowski (Jagiellonia) – mecz z Wisłą Kraków w poniedziałek,
Damian Kądzior (Górnik Zabrze) – około 80 minut w meczu z Piastem Gliwice (mecz przerwany przy wyniku 0:1),
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) – około 80 minut w meczu z Piastem Gliwice (mecz przerwany przy wyniku 0:1),
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) – przechodzi rehabilitację po kontuzji,
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – kontuzjowany,
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Lechem Poznań (2:1)