tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Arkadiusz Malarz następcą Boruca w kadrze? "Świetny kandydat"

Czy imponująca forma Arkadiusza Malarza pozwoli mu włączyć się do rywalizacji o miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata? Zdaniem gości programu Dariusza Szpakowskiego "4-4-2", jest to możliwe. – Malarz jest świetnym kandydatem – powiedział Paweł Wilkowicz.
Arkadiusz Malarz (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Mecze z Nigerią i Koreą: Polacy zagrają w nowych koszulkach

37-letni bramkarz stał się liderem Legii i od dłuższego czasu utrzymuje znakomitą dyspozycję. Niebawem może stać się również reprezentacyjnym debiutantem.

Ostatnimi występami nie tylko ratował skórę defensorom mistrza Polski, ale także wzbudził dyskusję w kontekście kadry. Pewniakami w drużynie Adama Nawałki są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, ale kto powinien być trzeci? Malarz ma poparcie m.in. dziennikarzy.

Jeśli spojrzymy na politykę "bramkarską" kadry, to zawsze był to specyficzny świat. Ewidentnie miały znaczenie walory ludzkie, zdolności budowania grupowych więzi. Z tego punktu widzenia Malarz jest świetnym kandydatem. Pomijam formę sportową, bo przed nim jest dwóch kandydatów nie do wypchnięcia. Artur Boruc też był w takiej sytuacji i zawsze był potrzebny – stwierdził Paweł Wilkowicz z portalu sport.pl.

Były selekcjoner Jerzy Engel uważa, że eksperymenty z młodymi i niedoświadczonymi golkiperami nie byłyby na miejscu. – Mistrzostwa świata to nie czas na naukę dla kogokolwiek, gra się o najwyższe trofea. Bramkarski numer trzy też musi być solidny. Malarz jest jednym z najciekawszych kandydatów – dodał.

Piotr Żelazny z "Rzeczpospolitej" przypomniał losy Malarza, który kilka lat temu był zawodnikiem GKS-u Bełchatów i niewiele wskazywało na to, że tak się rozwinie.

Lata temu Malarz wrócił do Bełchatowa, by kończyć tam piłkarską karierę. Mówiło się, że głównie dzięki przyjaźni z Michałem Żewłakowem dostał szansę podpisania kontraktu z Legią. Od kilku sezonów, regularnie, jest jednym z najlepszych zawodników w tej lidze. Na pewno pasuje do reprezentacji charakterologicznie – ocenił.

"4-4-2": przyszłość Błaszczykowskiego w kadrze. "Nawałka powoła go na MŚ"

podobne informacje

Fabio Capello o walce z rasizmem w Serie A: piłkarze powinni siadać na znak protestu

Championship: Marcelo Bielsa szpiegował rywali. Frank Lampard krytykuje, Mateusz Klich dolewa oliwy do ognia

Skoki, piłka ręczna, łyżwiarstwo, pływanie i darts. Niedziela z TVP Sport [plan transmisji]

Skoki, piłka, pływanie, łyżwiarstwo i biegi narciarskie. Sobota z TVP Sport [plan transmisji]