tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w Serie A. Będą mecze w święta

We Włoszech chcą kroczyć angielską ścieżką, to znaczy taką, na której znajdzie się miejsce dla meczów ligowych rozgrywanych w grudniowym okresie świątecznym. Już od przyszłego sezonu zobaczymy spotkania Serie A 26 grudnia.
Gonzalo Higuain i Paulo Dybala (fot. Getty Images)

Juventus przed trudnym meczem w Londynie. Transmisja w TVP

Nie będzie to jedyna zmiana, jaka wejdzie w życie w sezonie 2018/19. Skrócone zostanie letnie okienko transferowe – włoskie kluby będą mogły kontraktować zawodników do 18 sierpnia. Spotkania w grudniu nie oznaczają jednak krótszej przerwy w rozgrywkach – drużyny będą mieć czas na odpoczynek później.

O zmianach związanych z grą w grudniu poinformował Giovanni Malago, czyli przewodniczący Włoskiego Komitetu Olimpijskiego. – Od przyszłego sezonu spotkania będą grane 22, 26 i 29 grudnia. Później rozgrywki zostaną wznowione 20 stycznia – oznajmił.

We Włoszech tradycyjna przerwa dla zespołów przypadała na okres świąteczno-noworoczny, ale tę formułę zmieniono już w tym sezonie. 30 grudnia grano mecze ligowe, a 26 i 27 spotkania w Pucharze Włoch. Zmiany się przyjęły i postanowiono, że podobnie, choć z naciskiem na ligę, będzie od przyszłego sezonu.

Neymar już po operacji. Piłkarz w dobrym humorze