tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

W poszukiwaniu "nowego Pazdana". Kto odkryciem MŚ?

Na Euro 2016 objawieniem reprezentacji Polski był Michał Pazdan. Stoper Legii Warszawa rozegrał kapitalny turniej, świetnie radził sobie w starciach z Cristiano Ronaldo czy Thomasem Muellerem. Czy w Ekstraklasie jest obecnie piłkarz, który podobną furorę może zrobić na mistrzostwach świata w Rosji? Zapytaliśmy o to byłych kadrowiczów.
Przemysław Frankowski (L) (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Malarz następcą Boruca w kadrze? "Świetny kandydat"

Główna bolączka reprezentacji? Na sto dni przed mundialem wydaje się nią być obsada skrzydeł. Kamil Grosicki gra niewiele, a Jakub Błaszczykowski wciąż leczy kontuzję pleców. Zdaniem ekspertów to właśnie na tej pozycji możemy szukać potencjalnego odkrycia...

Majewski: tylko kontuzje mogą być powodem do zmartwień Jacek Krzynówek (były pomocnik reprezentacji Polski): Patrzę przez pryzmat pozycji, na której sam występowałem i przyznam, że podoba mi się gra Przemysława Frankowskiego z Jagiellonii Białystok. Na skrzydłach mamy ostatnio duże problemy. Kłopoty Błaszczykowskiego i Grosickiego mogą sprawić, że szansę dostanie Frankowski. Jest w formie i być może zasłuży na powołanie. Jeśli już znajdzie się w kadrze, to wszystko będzie zależało od niego.

Adam Matysek (były obrońca bramkarz reprezentacji Polski): Największe predyspozycje ku temu ma obecnie Frankowski. Prezentuje formę, która może sprawić, że będzie objawieniem.

Jarosław Niezgoda (fot. PAP/Leszek Szymański) Tomasz Kłos (były obrońca reprezentacji Polski): Ostatnio sygnały wysyła Jarosław Niezgoda z Legii Warszawa, który strzela dużo goli. Selekcjoner Adam Nawałka pokazał już, że chętnie daje szansę młodym zawodnikom. Do grona potencjalnych objawień dołączyłbym również Frankowskiego. Poziom Ekstraklasy to jednak zupełnie co innego, niż drużyna narodowa, dlatego z takimi typowaniami jestem bardzo ostrożny.

Jan Tomaszewski (były bramkarz reprezentacji Polski): Według mnie nie ma już czasu na eksperymenty. Trener powinien skorzystać z piłkarzy, na których stawiał dotychczas. Pojawiają się głosy o powołaniu chociażby Tarasa Romanczuka z Jagiellonii. Nie widzę sensu. Teraz jest za późno na takie testy.

Marek Saganowski (były napastnik reprezentacji Polski): Pozostało zbyt dużo czasu na takie typowania. Zawodnicy z Jagiellonii prezentują się ostatnio bardzo dobrze. Frankowski jest w świetnej formie, ale czy będzie w stanie utrzymać ją do mundialu? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeszcze wiele może się zdarzyć.

Mecze z Nigerią i Koreą: Polacy zagrają w nowych koszulkach

"4-4-2": przyszłość Błaszczykowskiego w kadrze. "Nawałka powoła go na MŚ"

podobne informacje

"Zawsze musisz być gotowy". Wywiad z Janem Bednarkiem

Gdzie siatkarki zagrają o igrzyska? Głównym kandydatem Wrocław

Zbigniew Boniek: Krzysztof Piątek ma same zalety

O trenerze, który jeździł koleją. Żywe dusze Gogola