tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dwa kluby wycofały numer 13 po śmierci Astoriego

Fiorentina i Cagliari, w których występował zmarły w niedzielę piłkarz Davide Astori, zdecydowały się wycofać z użytku numer 13., z którym grał w tych zespołach.
fot. PAP/EPA

"Aby uczcić pamięć i uczynić wspomnienie o Dawide Astorim nieusuwalnym, Fiorentina i Cagliari zdecydowały się wycofać z użytku numer 13" – napisano w oficjalnym komunikacie obydwu klubów. Po śmierci Astoriego prokurator w Udine Antonio De Nicolo ogłosił decyzję o wszczęciu standardowego w takich przypadkach śledztwa.

We wtorek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. W środę ciało piłkarza zostanie przetransportowane do Florencji, gdzie dzień później o godzinie 10 w Bazylice Santa Croce odbędą się uroczystości pogrzebowe. 31-letni Astori został znaleziony martwy w niedzielę w swym hotelowym pokoju w Udine na północy kraju. Klub z Florencji, którego rezerwowym bramkarzem jest młodzieżowy reprezentant Polski Bartłomiej Drągowski, miał w Udine rozegrać tego dnia ligowy mecz z tamtejszym Udinese.

Spotkanie to, podobnie jak wszystkie przewidziane na niedzielę mecze 27. kolejki Serie A, zostało odwołane przez pełniącego obowiązki prezesa zrzeszenia klubów ekstraklasy Giovanni Malago. Zaległe mecze rozegrane zostaną 3-4 kwietnia. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci zawodnika. Wiadomo jedynie, że doszło do zatrzymania akcji serca.

podobne informacje

Media: dwóch lekarzy podejrzanych w związku ze śmiercią Astoriego

Josip Ilicić, kolega Arkadiusza Recy z Atalanty, pokonał poważną infekcję: myślałem, że umrę

Astori patronem ośrodka treningowego Fiorentiny

Przyczyny śmierci Astoriego prawdopodobnie naturalne