tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przyczyny śmierci Astoriego prawdopodobnie naturalne

Wstępne wyniki sekcji zwłok Davide Astoriego wykazał, że przyczyny śmierci 31-letniego piłkarza Fiorentiny i reprezentacji Włoch były prawdopodobnie naturalne. Jak informują włoskie media, doszło do stopniowego spowolnienia akcji serca.
Davide Astori (fot. Getty)

Dwa kluby wycofały numer 13 po śmierci Astoriego

Po śmierci Astoriego prokurator w Udine ogłosił decyzję o wszczęciu standardowego w takich przypadkach śledztwa.

We wtorek w Udine przeprowadzono sekcję zwłok. Jak poinformowały dzienniki "Corriere dello Sport" i "Tuttosport", powołując się na lekarzy, przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, spowodowane prawdopodobnie bradykardią. Wyniki autopsji nie są jeszcze ostateczne – te mają zostać podane w ciągu dwóch miesięcy.

Po badaniach ciało Astoriego przekazano rodzinie. W środę zostanie wystawione w kaplicy w Coverciano, gdzie jest centrum treningowe Włoskiej Federacji Piłkarskiej, a w czwartek we Florencji odbędą się uroczystości pogrzebowe.

31-letni Astori został znaleziony martwy w niedzielę w hotelowym pokoju w Udine na północy kraju. Klub z Florencji miał rozegrać tego dnia ligowy mecz z tamtejszym Udinese. Spotkanie to, podobnie jak wszystkie przewidziane na niedzielę mecze 27. kolejki Serie A, zostało odwołane. Zaległe mecze rozegrane zostaną 3-4 kwietnia.

Astori rozegrał 14 spotkań w drużynie narodowej Włoch i zdobył jedną bramkę.

podobne informacje

Media: dwóch lekarzy podejrzanych w związku ze śmiercią Astoriego

Josip Ilicić, kolega Arkadiusza Recy z Atalanty, pokonał poważną infekcję: myślałem, że umrę

Astori patronem ośrodka treningowego Fiorentiny

Dwa kluby wycofały numer 13 po śmierci Astoriego