tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polskie kluby straciły miejsca w Lidze Mistrzów

Polskie kluby stracą miejsca w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Jest to następstwo nowego rankingu klubowego, opublikowanego przez Europejską Federację siatkówki (CEV).
Zawodnik PGE Skry Bełchatów Szymon Romać (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Rankingi klubowe CEV pozwalają nie tylko na określenie siły krajowych lig, lecz także wyznaczają liczbę miejsc w europejskich pucharach dla poszczególnych krajów.

W najnowszej klasyfikacji zarówno męskie, jak i żeńskie kluby z Polski wypadły poza najlepszą czwórkę. Tylko lokata w czołówce rankingu daje prawo do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów dwóm klubom z jednego kraju.

W nadchodzącym sezonie w rozgrywkach LM zagwarantowany udział będą mieć wyłącznie mistrzowie Polski. Drużyny z drugich miejsc będą musiały przebijać się przez eliminacje. W pucharze CEV wystartują ekipy z miejsc 3-4, natomiast piąta drużyna krajowych rozgrywek otrzyma prawo startu w Challenge Cup.

Ranking CEV uwzględnia wyniki uzyskane w latach 2015-2017. W tym roku trzy polskie kluby – PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Zaksa Kędzierzyn-Koźle awansowały do 1/6 finału Ligi Mistrzów mężczyzn. Chemik Police, Budowlani Łódź i KS DevelopRes Rzeszów odpadły w fazie grupowej rozgrywek kobiet.

podobne informacje

Stocznię da się uratować? Walka o pozostanie w lidze

KMŚ siatkarzy: Trentino w finale, Resovia poznała rywala w meczu o brąz

KMŚ nie dla Polaków. Asseco Resovia odpadła w półfinale

"To co się dzieje rano, po południu jest nieaktualne". Co dalej ze Stocznią?