tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finowie zwalniają trenera skoczków narciarskich

Austriacki trener 36-letni Andreas Mitter, który od dwóch lat prowadził kadrę Finlandii w skokach narciarskich, po sezonie nie będzie miał przedłużonego kontraktu – poinformował Fiński Związek Narciarski.
Eetu Nousiainen (fot. Getty Images)

Informację potwierdził sam Mitter, ale przyznał, że już wcześniej nie był zainteresowany kontynuowaniem współpracy z fińską kadrą, gdyż poważnym problemem jest stale zmniejszający się budżet przeznaczony na skoki. Mitter potwierdził jednak, że wypełni kontrakt do końca i pozostanie trenerem fińskich skoczków podczas turnieju Raw Air i finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy.

Sezon zimowy 2017/18 jest kolejnym, nieudanym dla fińskich skoczków. Najwyższą lokatą wywalczoną przez tych zawodników było 25. miejsce Eetu Nousiainena w konkursie w Titisee-Neustadt. Pucharowe punkty zdobył jeszcze tylko Antti Aalto. W okresie pracy Mittera z Finami najlepszym wynikiem uzyskanym przez zawodnika tego kraju była czternasta lokata Jarkko Maatty w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku w 2017 roku.