PŚ w biegach: Falla i Klaebo najlepsi w sprincie w Drammen

Norweżka Maiken Caspersen Falla wygrała sprint techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Drammen. Wśród mężczyzn triumfował jej rodak Johannes Hoesflot Klaebo.
Johannes Hoesflot Klaebo (fot. Getty Images)

Bieg Piastów: Skowron i Boudikova triumfowali na zakończenie imprezy

Drugie miejsce zajęła złota medalistka igrzysk w Pjongczangu Szwedka Stina Nilsson ze stratą 1,39 sekundy, a trzecie Amerykanka Jessica Diggins – strata 1,88 sekundy. Polki startowały bez powodzenia. W eliminacjach Ewelina Marcisz była 38., a Monika Skinder 56.

Wśród mężczyzn zwyciężył Klaebo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a w klasyfikacji sprintów zapewnił sobie już końcowy triumf. Drugie miejsce zajął jego rodak Eirik Brandsdal tracąc 1,04 s, a trzecie Rosjanin Aleksander Bolszunow – strata 3,78.

W eliminacjach Maciej Staręga uplasował się na 53. pozycji, a Kamil Bury na 59. Zawodnicy pozostaną w Norwegii. W weekend w Oslo odbędą się jedyne w sezonie zmagania na najdłuższych dystansach. W sobotę panowie pobiegną na 50 km techniką dowolną, a w niedzielę panie na 30.