tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vital Heynen: wzajemne poznanie się jest bardzo ważne

Nowy trener polskich siatkarzy Vital Heynen w środę oglądał mecz Jastrzębskiego Węgla z Cerrad Czarnymi Radom w ekstraklasie. – Oglądanie gry na żywo, to zupełnie coś innego, poza tym rozmawiam z zawodnikami. A wzajemne poznanie się jest bardzo ważne – przyznał.
Vital Heynen (fot. Getty Images)

Polskie kluby straciły miejsca w Lidze Mistrzów

Belg siedział w hali obok selekcjonera Australijczyków Marka Lebedewa, który w styczniu stracił stanowisko szkoleniowca jastrzębian na rzecz Ferdinando De Giorgiego, poprzedniego selekcjonera biało-czerwonych. W trakcie długiej przerwy Heynen udzielił kilku siatkarskich rad chłopcom po-dającym piłki. Po spotkaniu rozmawiał z zawodnikami, długo coś tłumaczył na boisku przyjmują-cemu gości Tomaszowi Fornalowi.

Heynen został wybrany na szkoleniowca polskiej kadry 7 lutego. – Nie wiedziałem, że minął właśnie miesiąc. Może dlatego, że ja patrzę zawsze tylko w przyszłość. Obejrzałem już chyba z 50 ligowych meczów na wideo, jednak w hali na żywo to coś zupełnie innego – zaznaczy-ł.

Pytany, który z graczy zrobił na nim największe wrażenie, odparł ze śmiechem: – Może mój przyjaciel Lukas Kampa? To świetny zawodnik. Niemieckiego rozgrywającego Heynen prowa-dził niedawno w reprezentacji tego kraju.

Heynen, że przyjeżdża do Polki kiedy tylko może. – Byłem w Bełchatowie, Zawierciu. Obejrza-łem warunki w ośrodku w Spale. Lubię rozmawiać z ludźmi. W poniedziałek pięć godzin przegada-łem z szefem federacji, aż powiedział: dość, wystarczy, za dużo mówisz. Ale tak jest łatwiej niż przez telefon – śmiał się szkoleniowiec.

Wyjątkowy sezon. Onico w elitarnym gronie