tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: Kubica poprawił najlepszy czas Williamsa w Barcelonie

Robert Kubica poprawił najlepszy czas zespołu Williams podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Polak pokonał okrążenie toru Catalunya w 1:19.629. W stawce dziesięciu kierowców zajął ósme miejsce. W sesji popołudniowej krakowianina zmieni Kanadyjczyk Lance Stroll.
Robert Kubica (fot. PAP)

Kolumbijka kierowcą testowym teamu Formuły 1

Kubica pokonał 73 okrążenia toru Catalunya. Najlepszy czas uzyskał na oponach super-miękkich. Przez długi czas utrzymywał się w czołowej szóstce sesji porannej. Pod koniec został jednak wyprzedzony przez Marcusa Ericssona z Saubera i Valtteriego Bottasa z Mercedesa. Fin był najbardziej zapracowanym zawodnikiem na torze (97 okrążeń).

Polak poprawił najlepszy czas Williamsa uzyskany w przedsezonowych testach. Wcześniej miano najszybszego kierowcy brytyjskiego zespołu dzierżył Stroll (1.20,349).

Sebastian Vettel (fot. Getty) Vettel w czwartek kilka razy poprawiał swoje przejazdy, ostatecznie jego najlepszy rezultat to 1.17,182. Niemiec poprawił nieoficjalny rekord toru należący do Australijczyka Daniela Ricciardo z Red Bulla, który w środę osiągnął 1.18,047. Poprzedni rekord wynosił 1.18,339 i został osiągnięty przez Brazylijczyka Felipe Massę z Ferrari w... 2008 roku.

W piątek Kubica będzie testował także w sesji porannej, później jego miejsce zajmie Sirotkin.

Sezon 2018 rozpocznie się 25 marca wyścigiem o GP Australii w Melbourne.

F1: bezkonkurencyjny Daniel Ricciardo, nietypowa inicjatywa kibiców Kubicy

podobne informacje

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica

Dobre informacje dla Roberta Kubicy. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Williams