tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bogdan Wenta miał przewodzić związkowi, a... zostanie prezydentem Kielc?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Bogdan Wenta będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów na stanowisko prezesa Związku Piłki Ręcznej. Te plany może jednak skomplikować świeży pomysł byłego selekcjonera, który zamierza aspirować do objęcia funkcji prezydenta Kielc.
Krzysztof Lijewski: Wenta chce pomóc? Życzę mu jak najlepiej
Bogdan Wenta (fot. Getty Images)

Boiskowy "brutal, cham i prostak". Vori kończy karierę. Teraz pokaże inną twarz?

W ostatnim czasie pojawiało się sporo pogłosek według których Bogdan Wenta miał zamiar stanąć na czele polskiego związku "szczypiorniaka". Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie do tego dojdzie, bo jak podają kieleckie media – 56-latek chciałby zostać prezydentem Kielc.

Ma wiele cech, które są związane z piłką ręczną, ma doskonałą znajomość tej dyscypliny. Aktualnie jest członkiem Rady Trenerów, zgłosiliśmy też Bogdana do komisji Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Sądzę, że połączenie funkcji, jakie teraz pełni, z pracą prezesa, na pewno będzie bardzo trudne. Czy możliwe? To już zależy tylko od niego – mówił jeszcze niedawno aktualny prezes, Andrzej Kraśnicki. Niewykluczone jednak, że Wenta pokieruje karierą zdecydowanie inaczej i na razie odetnie się od sportu.

W latach 2004-2012 był selekcjonerem biało-czerwonych, doprowadził ten zespół między innymi do wicemistrzostwa świata w 2007 roku. Trenował też Vive Targi Kielce oraz SC Magdeburg. Aktualnie jest europosłem, do Parlamentu Europejskiego trafił w 2014 roku.

Kraśnicki: Wenta doskonale zna piłkę ręczną
(fot. Twitter)

podobne informacje

Szczypiorniści pod ścianą. "Nerwy większe niż w MŚ"