tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy turniej w Planicy. Premia dla zwycięzcy

W poprzednim sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrano pierwszą edycję "Raw Air", a w tym "Willingen Five". Jak informują słoweńskie media na tym nie koniec – na zakończenie zmagań w Planicy na zawodników czekać będzie kolejny nowy turniej.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

MILIONY DZIĘKI RAW AIR. "OGROMNY POTENCJAŁ"

Turniej będzie się nazywać "Planica 7" i podobnie jak w przypadku "Raw Air" i "Willingen Five" do końcowej klasyfikacji wliczać się będą noty wszystkich skoków. W przypadku słoweńskiej rywalizacji zawodnicy oddadzą siedem punktowanych prób – jedną w kwalifikacjach, cztery w dwóch konkursach indywidualnych oraz dwie w "drużynówce".

Wspomnień czar... druga wygrana Małysza w Planicy Zawodnik, który po siedmiu skokach zgromadzi najwięcej punktów, zostanie nie tylko zwycięzcą premierowej odsłony "Planica 7", ale w nagrodę zgarnie także dodatkowe 20 tysięcy franków szwajcarskich.

W poprzednim sezonie w Planicy indywidualnie najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft, który wygrał oba konkursy. Dwukrotnie drugi był wtedy Andreas Wellimger, na podium stanęli także Markus Eisenbichler oraz Noriaki Kasai. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął dwa razy 5. miejsce. W drużynowych zmaganiach triumfowali Norwegowie, przed Niemcami i biało-czerwonymi.

"Nie ma siły na Polaka". Małysz trzeci raz górą w Planicy Zliczanie punktów z poprzedniego sezonu według zasad "Planica 7" nie ma jednak sensu – dwanaście miesięcy temu najlepsza dziesiątka Pucharu Świata nie musiała brać udziału w kwalifikacjach i z tego przywileju skorzystali wtedy m.in. Stoch, Kraft czy Wellinger. Wspomniana trójka oddała zatem przed rokiem po sześć, a nie siedem skoków.

Jedynym skoczkiem, który zakończył na podium zmagania w dotychczas rozegranych nowych turniejach ("Raw Air" i "Willingen Five"), jest Stoch. Polak w pierwszej edycji "Raw Air" był drugi (wygrał Kraft), w "Willingen Five" nie miał sobie równych. W tym sezonie rozegrano dwa konkursy w lotach – w Tauplitz triumfował Andreas Stjernen, a w Oberstdorfie mistrzem świata został jego rodak Daniel-Andre Tande. Srebro wywalczył Stoch, a brąz – Richard Freitag.

PROGRAM ZAWODÓW W PLANICY
22 marca (czwartek):

09:00 – oficjalny trening
11:00 – kwalifikacje
23 marca (piątek):
14:00 – seria próbna
15:00 – konkurs indywidualny
24 marca (sobota):
09:00 – seria próbna
10:00 – konkurs drużynowy
25 marca (niedziela):
09:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

Czy Kamil Stoch stanie na podium turnieju "Planica 7"?
Czy Kamil Stoch stanie na podium turnieju "Planica 7"?
  • 98.6%Tak
  • 1.4%Nie
Adam Małysz: co tu dużo mówić... piękny skok Kamila!
Kamil Stoch: jak tu nie być zadowolonym?!
MŚ w Oberstdorfie: skok Kamila Stocha (I seria)
MŚ w Oberstdorfie: skok Kamila Stocha (II seria)
MŚ w Oberstdorfie, kwalifikacje: skok Kamila Stocha

podobne informacje

Loty narciarskie: sprawdź listę mamutów na świecie [transmisja online, stream, gdzie oglądać]

Jakub Wolny: wolałbym latać niż być na pikniku

Mistrzowi znudziło się skakanie? Stjernen bliski zakończenia kariery

Kolejny skalp Kamila Stocha! Wygrał turniej Planica 7