tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Mistrzów: rywale wystawią na VIVE rezerwy

Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie przestaje zadziwiać. Terminarz, który ułożyła organizacja, nie służy zespołowi Rhein-Neckar Loewen… Niemcy będą musieli rozegrać dwa spotkania jednego dnia – w tym z VIVE Kielce.
(fot. PAP)

LM: PSG nie pomogło. Mistrz Niemiec rywalem VIVE w TOP 16

Niemcom 24 marca przyjdzie zagrać z THW Kiel w Bundeslidze i VIVE w Lidze Mistrzów. Nie chcą odpuszczać żadnego ze spotkań, ale do Polski pojedzie drużyna rezerw. To mimo tego, że stawka meczu wcale nie jest mała – zespoły powalczą o ćwierćfinał najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.

EHF zadecydowała, że zespół z Niemiec zagra w Kielcach o 16:00. Dwie godziny później dojdzie do potyczki ligowej z Kiel. Próbowano przełożyć datę drugiego spotkania, ale nie zgodziła się na to niemiecka telewizja publiczna, która ma prawo pokazywać mecz w otwartej transmisji.

Lwy decydują się na wystawienie rezerw przeciwko VIVE, ponieważ wiedza, że więcej mogą zarobić na spotkaniu w Bundeslidze. Dlatego traktują te rozgrywki w sposób bardziej prestiżowy. Musieli dokonać wyboru i postawili na mecz krajowy.

EHF: Chambery – Puławy: spryt Tomasza Kasprzaka