0
3
3

LE: zwycięstwo Arsenalu. Sensacja w Dortmundzie

AC Milan niespodziewanie przegrał na San Siro 0:2 (0:2) z Arsenalem i znalazł się w niezwykle skomplikowanym położeniu przed rewanżem. Do sporej niespodzianki doszło również w Dortmundzie, gdzie Borussia uległa Salzburgowi 1:2 (0:0).
Hakan Calhanoglu i Granit Xhaka (fot. Getty Images)

Maestro Allegri. Jego Juventus nieefektowny, ale skuteczny

Faworytem starcia w Mediolanie byli Rossoneri. W przeciwieństwie do Arsenalu świetnie radzą sobie w ostatnim czasie w lidze i stał za nimi również atut gry na własnym stadionie. Kanonierzy byli jednak piekielnie skuteczni i nawet mimo że spotkanie było wyrównane, zdołali uzyskać niezwykle korzystny rezultat.

Piłkarze Arsene'a Wengera obie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Najpierw Gianluigiego Donnarummę pokonał Henrik Mchitarjan, a potem Mesut Oezil, który – będąc oko w oko z bramkarzem – minął go i bez problemu wykończył akcję. Tym samym przed meczem rewanżowym w lepszej sytuacji są Anglicy.

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Borussii Dortmund z RB Salzburg. Austriacy nie byli faworytem tego spotkania, a jednak spisali się kapitalnie i opuszczą Dortmund "z tarczą". Już w pierwszej połowie stworzyli wiele okazji bramkowych, ale skuteczność poprawili dopiero po zmianie stron.

Na przestrzeni kilku minut dwa gole strzelił podchodzący z Kosowa Valon Berisha. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko bramką Andre Schuerrle. Z powodu drobnego urazu nie wystąpił Łukasz Piszczek.

W dwóch pozostałych spotkaniach Atletico Madryt pokonał w Madrycie Lokomotiw Moskwa 3:0, a bramki zdobyli Saul Niguez, Diego Costa oraz Koke. Olympique Lyon wywiózł natomiast niezwykle cenne zwycięstwo z Moskwyi. Francuzi pokonali miejscowy CSKA po golu Marcelo z 68. minuty.