1
3
1

Niespodzianka w Rzymie. Dynamo pokazało charakter

Kibice w Rzymie nie mogą być do końca zadowoleni – Dynamo Kijów sprawiło spore problemy Lazio, remisując na Stadio Olimpico 2:2 po bardzo emocjonującym meczu. Przez 90 minut na murawie przebywał Tomasz Kędziora. Ciekawie było także w innych meczach Ligi Europejskiej – między innymi w Marsylii.
Stefan de Vrij i Mikola Szaparenko (fot. Getty Images)

Triumf Arsenalu. Sensacja w Dortmundzie

Piłkarze z Lacjum do meczu podchodzili jako faworyci. Rzeczywiście – od początku mieli wyraźną przewagę, tworzyli więcej sytuacji strzeleckich, ale rzadko groźnych. To odbiło się na nich w drugiej połowie, bo pierwszego gola strzeliło Dynamo, a dokładniej Wiktor Cyhankow. Ukrainiec Thomasa Strakosha pokonał w piękny sposób – strzelił piętką, zachowując się bardzo przytomnie.

To dało sygnał do ataku... Lazio. Rzymianie szybko odrobili stratę, bo w dwie minuty po Ukraińcu bramkę zdobył Ciro Immobile. Chwilę później to samo zrobił Felipe Anderson. Wydawało się, że taki rezultat utrzyma się do końca potyczki, ale o to, żeby nie było nudno zadbał Junior Moraes. Brazylijczyk pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Strakosha. Nie najgorzej spisał się Tomasz Kędziora. Polak wystąpił na prawej obronie i nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek przez Dynamo.

Dimitri Payet (fot. Getty Images) O wiele krócej na gole czekali kibice w Marsylii. Nie minęła minuta, a Olympique już prowadził z Athletikiem Bilbao. Lucas Ocampos wykorzystał podanie od Floriana Thauvina i było 1:0. W pierwszej połowie bramkę zdobył, w swoim stylu, Dimitri Payet.

Athletic wyglądał na tle rywali blado, mimo to zdołał podjąć walkę, przynajmniej na chwilę. Sędzia pod koniec pierwszej połowy podyktował rzut karny, a tego na gola zamienił Aritz Aduriz. Bilbao drugą połowę zaczęło lepiej, mimo to emocje, zdobywając bramkę na 3:1, stłumił Ocampos.

Dobrze poradzili sobie zawodnicy RB Lipsk. Wygraną 2:1 piłkarzom Lipska zapewnili Bruma i Timo Werner. Zenit Sankt Petersburg potrafił odpowiedzieć tylko trafieniem Domenico Criscito w końcówce. Równie pewnie spisali się gracze Sporting CP, którzy 2:0 zwyciężyli u siebie z Victorią Pilzno.

Lazio Rzym – Dynamo Kijów: gol Cyhankowa
Lazio Rzym – Dynamo Kijów: gol Immobile
Lazio Rzym – Dynamo Kijów: gol Juniora Moraesa