BNP Paribas Open 2018
2. runda
Stadium 8, Indian Wells Tennis Garden

Było tak blisko. Dramatyczna porażka Linette

Magda Linette przegrała z Aliaksandrą Sasnowicz 7:5, 6:7(2), 6:7(4) i nie awansowała do 2. rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Kolejną rywalką Białorusinki będzie rozstawiona z "28" Anett Kontaveit. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Magda Linette (fot. Getty Images)

TENISOWE MAMY. WILLIAMS PÓJDZIE ŚLADEM LEGEND?

Linette przegrała cztery dotychczasowe spotkania z Sasnowicz i w czwartek także to rywalka była faworytką. W pierwszym secie do stanu 2:2 kibice nie byli świadkami przełamań, ale potem panie straciły podanie pięć razy. A, że to poznanianka trzy razy odebrała podanie Białorusince, to ona wygrała partię 7:5.

Druga rozpoczęła się od kolejnych dwóch przełamań, jednak w następnych gemach tenisistki w miarę pewnie utrzymywały swoje podanie i w efekcie o losach tej części spotkania decydował tie-break. W nim zdecydowanie lepsza była Sasnowicz, wygrała go do dwóch i byliśmy świadkami trzeciego seta.

Gdy Linette przełamała Sasnowicz na 4:2, a po chwili wygrała gema przy swoim serwisie i prowadziła 5:2, wszystko wskazywało na to, że to Polaka awansuje do 2. rundy. Nic z tego. Białorusinka odrobiła stratę podania, ponownie doszło do tie-breaka i niestety ponownie wygrała go 49. rakieta świata. Mecz trwał niespełna trzy godziny.

W piątek zmagania w Indian Wells rozpocznie Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w 1. rundzie miała wolny los, a w 2. zmierzy się z Japonką Naomi Osaką, która pokonała Marię Szarapową. Panie wyjdą na kort numer 6 około 21.30 – przed nimi rywalizować będą Aryna Sabalenka i Swietłana Kuzniecowa (początek o 20:00).