tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Bohaterowie San (Siro)". Odżywa wiara w Arsenal

Arsenal pokonał AC Milan w hitowym meczu Ligi Europejskiej na San Siro. Triumf londyńskiego zespołu na nowo rozbudził nadzieje wśród kibiców i prasy. Znacznie gorsze nastroje panują we Włoszech...
Arsenal (fot. Getty Images)

Niespodzianka w Rzymie. Dynamo pokazało charakter

Teraz skupimy się na Genoi, potem pomyślimy jak odmienić losy tego dwumeczu. W futbolu nigdy nie możesz powiedzieć nigdy. Pojedziemy do Londynu i damy z siebie wszystko. Jesteśmy AC Milan, musimy szanować nasze barwy. Tego wieczoru mogliśmy strzelić gola – powiedział po meczu trener Włochów Gennaro Gattuso. Były pomocnik był niezadowolony z występu swojej drużyny.

(fot. Corriere dello Sport)

"Milan się złamał, Lazio ma trudno", czytamy na ogólnokrajowej okładce "Corriere dello Sport". Włosi wiedzą, że zespół z Lombardii zawiódł. Wprawdzie to Kanonierzy mieli w ostatnich latach więcej styczności z piłką na najwyższym poziomie, ale na San Siro spodziewano się lepszego rezultatu. Temat przewodnim pozostaje jednak świetny rezultat (2:1) Juventusu z Tottenhamem na Wembley.

(fot. La Gazzetta dello Sport)

"Aj Milanie, co za cios", złe nastroje podkreślają dziennikarze "La Gazzetty dello Sport". Brak zdobytych, a jedynie stracone bramki traktuje się na Półwyspie Apenińskim jako porażkę. Nowy projekt sportowy klubu z Mediolanu jak na razie rozczarowuje, mimo że latem wydano na transfery niemal 200 milionów euro.

(fot. The Sun)

Rzecz jasna to ważne, że wygraliśmy po tym koszmarnym tygodniu. Ogólnie zwycięstwo jest istotne, ale jeszcze nie awansowaliśmy. Musimy dokończyć robotę u siebie. Jestem zadowolony z postawy i odpowiedzi, jakiej udzieliliśmy na murawie – stwierdził szkoleniowiec Arsenalu Arsene Wenger.

Zdecydowanie lepsze nastroje, co nie dziwi, panują w Anglii. Zwycięstwo Arsenalu daje nadzieję, że praca francuskiego trenera wciąż ma sens. Widzimy to na okładce "The Sun". "Wenger zostaje" czytamy. To, że szkoleniowiec "wylatuje", przekreślono.

(fot. The Mirror)

W podobnym klimacie stoi piątkowa okładka "The Mirror", ale tutaj nikt nie bierze już wyraźnie Wengera w obronę. Zastosowano grę słów – "święci bohaterowie" moglibyśmy przetłumaczyć tytuł napisany w dwóch językach, włoskim i angielskim. Trafniej będzie jednak powiedzieć – "bohaterowie San (Siro)" – tak widzi się Kanonierów.

Liga Europejska, 1/8 finału: Lazio Rzym – Dynamo Kijów (skrót)