tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Indian Wells: Osaka – Radwańska w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

Agnieszka Radwańska zmierzy się z Naomi Osaką w drugiej rundzie prestiżowego turnieju Indian Wells. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, natomiast Japonka pokonała Rosjankę Marię Szarapową. Transmisja ok. godz. 22:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Tenis, WTA Indian Wells, 2. runda: N. Osaka – A. Radwańska
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Było tak blisko. Dramatyczna porażka Linette

Osaka zajmuje 44. miejsce w rankingu WTA, Radwańska jest 32. Bukmacherzy są jednak zgodni i w Japonce upatrują faworytkę tego spotkania. Nie może być inaczej, skoro 20-latka w pierwszej rundzie pokonała utytułowaną Rosjankę (6:4, 6:4).

Naomi Osaka (fot. Getty Images) Wiedziałam, że Maria będzie walczyć o każdą piłkę, bo gra tak, od kiedy pamiętam. Oglądałam ją jako mała dziewczynka. Dla mnie to honor, że mogłam się z nią zmierzyć – powiedziała po meczu Osaka.

Japonka jeszcze nigdy nie grała przeciwko Polce w turnieju rangi WTA. Radwańska miała ponad tydzień odpoczynku – ostatni mecz rozegrała w Dubaju, gdzie odpadła w pierwszej rundzie po porażce z Rosjanką Darią Kasatkiną.

By obronić punkty sprzed roku w Kalifornii podopieczna Tomasza Wiktorowskiego musi dotrzeć do trzeciej rundy. We wtorek krakowianka obchodziła 29. urodziny. Miejmy nadzieję, że sprawi sobie prezent zwycięstwem nad Japonką.

Wymiana meczu dla Radwańskiej. Aż 29 uderzeń

podobne informacje

Agnieszka Radwańska i Magda Linette nominowane w plebiscycie WTA na zagranie roku

Agnieszka Radwańska nominowana w plebiscycie WTA na ulubioną zawodniczkę kibiców

Navratilova: Radwańska osiągnęła aż za dużo

Rankingi WTA: Agnieszka Radwańska najwyżej sklasyfikowaną Polką