tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Żużlowcy w Polsce trenują jak kierowcy Formuły 1

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław przygotowując się do nowego sezonu w Ekstralidze korzystają z urządzenia zwanego Blink.Pro, które pozwala poprawić m.in. refleks. – Na takim samym sprzęcie pracują kierowcy Formuły 1 – zdradził menedżer Sparty Rafał Dobrucki.
fot. PAP/wts.pl

Blink.Pro to olbrzymie koło z czujnikami, światełkami oraz panelem sterującym umożliwiającym zbieranie danych i ich pełną analizę. Urządzenie może służyć do treningu indywidualnego, ale także do rywalizacji dwóch zawodników. I właśnie ten drugi tryb był często wykorzystywany podczas zajęć żużlowców Sparty.

Z tego urządzenia korzystają między innymi kierowcy startujący w F1. Z pewnością przydaje się w treningu szybkości, refleksu, szybkość reakcji, koordynacji i koncentracji. Wprowadza też elementy współzawodnictwa. Mieliśmy już kilka tego typu bardzo interesujących treningów – wyjaśnił Dobrucki.

Trener Sparty przyznał, że dzięki zbieraniu danych z zajęć na Blink.Pro i opracowanym raportom widać, czy zawodnicy robią postępy. Już wiadomo, że tego typu zajęcia będą kontynuowane w marcu aż do startu sezonu. Wrocławianie na razie "na sucho" przygotowują się do rozgrywek, ale liczą, że już niebawem będą mogli kręcić kółka na motocyklach.

Śledzimy prognozy pogody i patrzymy w niebo. Weekend zapowiada się bardzo ładnie i jeżeli pogoda się utrzyma, to być może w przyszłym tygodniu wyjedziemy na tor Stadionu Olimpijskiego. Cały czas trwają też prace na torze, aby był gotowy do jazdy – przyznał Dobrucki.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Sparta pojedzie 7 kwietnia, a rywalem a ich rywalem będzie mistrz Polski Fogo Unia Leszno.

podobne informacje

Ekstraliga żużlowa: Tai Woffinden będzie jeździł w zespole Betard Sparta Wrocław

Oficjalnie: transfer z Unii Tarnów do Betard Sparty Wrocław

PGE Ekstraliga: Rafał Dobrucki odchodzi z Betardu Sparty Wrocław

Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu