tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kapitalne interwencje Białkowskiego. Zobacz wideo

Bartosz Białkowski niespodziewanie znalazł się wśród powołanych piłkarzy z lig zagranicznych na marcowe mecze towarzyskie z Nigerią na Stadionie Wrocław (23 marca o godzinie 20:45) i Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27 marca o godz. 20:45). Zaskoczenia nie krył sam piłkarz jak i szefowie Ipswich Town, w którym bramkarz gra na co dzień.
Bartosz Białkowski (fot. Getty Images)

CZAS EKSPERYMENTÓW. JAK GRAĆ BEZ BŁASZCZYKOWSKIEGO?

To było dla mnie totalne zaskoczenie. Na około cztery dni przed meczem z Burton odebrałem telefon z Polski. Na początku myślałem, że to jakiś dziennikarz. Zupełnie nie poznałem głosu, więc pojawiły się podejrzenia. Okazało się, że to był trener Jarosław Tkocz, nie spodziewałem się tego kompletnie. Wiadomo, w głębi serca liczyłem na taki kontakt, ale i tak było to dla mnie zaskakujące. Później telefon przejął selekcjoner i tego głosu już nie mogłem pomylić. Wtedy uwierzyłem, że to się dzieje naprawdę. Jestem w siódmym niebie – przyznał Białkowski w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Powołanie Białkowskiego wywołała spore poruszenie także w Ipswich. Decyzję Adama Nawałki na konferencji prasowej skomentował m.in. Mick McCarthy. – W pełni na to zasłużył. To jeden z najlepszych bramkarzy ligi w ostatnich 2-3 sezonach – zaznaczył trener Ipswich.

Na oficjalnym koncie klubu na Twitterze zamieszczono z kolei kilka efektownych interwencji Polaka. Trzeba przyznać – robią wrażenie. Zresztą zobaczcie sami!

podobne informacje

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Championship: rusza wojna o gigantyczne pieniądze z Polakami w tle

Białkowski: będę rozczarowany, jeśli nie pojadę na MŚ

Czas na Koreę. "Duża mobilność i szybkie podania"